Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen Dawida Podsiadło? Showman z niego żaden, muzycznie jest co najwyżej poprawny, a sympatię publiczności zyskał w dużej mierze przez swój wizerunek nieogarniętego chłopaka z "małego miasteczka" - Dąbrowy Górniczej (prawie 120 tys. mieszkańców). Tak na oko, na Stadion Śląski przyszło na pewno ponad 50 tysięcy ludzi. Czy to chwilowa moda, efekt przekładania koncertu od 2 lat czy może jeszcze coś innego? #podsiadlo #koncert #chorzow #stadionslaski fot. Paweł Kurczonek
Dawid Podsiadło rozbujał Chorzów
vathus - Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen Dawida Podsiadło? Showman z niego żaden, mu...

źródło: comment_1656222700WXpK55cwTB4qyv27TTlJiH.jpg

Pobierz
  • 170
@vathus: Nie jestem jakimś wielkim fanem jego, ale nie przełączam w 5 sekund jak leci w radiu tylko posłucham. Teksty są fajne, niektóre naprawdę plastycznie napisane. Muzyka dobrze brzmi, on sam śpiewa bardzo poprawnie. Jak słyszę Sanah albo inne Young Leosie to od razu wyłączam radio, a na Spotify mam wszystkie te nowe polskie gowna poblokowane poza np. właśnie Dawidem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@vathus: Nie jestem zbytnio fanem Dawida, lubię te jego największe hity i kawałki z Męskiego, w zasadzie tyle. Jednak nie przeszkadzało mi to dobrze się bawić na tym koncercie, sprawia wrażenie takiego nierogranietego Maćka i to trafia do ludzi bardziej od kolejnego wielkiego gwiazdora w skórzanych kurtkach czy wokalistkach w jakiś kosmicznych kreacjach.
Rzuci jakiś suchar, robi fajne nowe wersje swoich starych kawałków, bardzo fajnych gości dobiera, dodaje orkiestrę.
Jest bardzo
@vathus: Raczej nie słucham tego typu muzyki, ale Podsiadło jest bardzo przyjemny dla ucha. Dobre teksty, różna stylistyka, fajne featuringi no i przede wszystkim wydaje się sympatyczny.
Raz na jakiś czas chętnie wracam do jego kawałków, bo generalnie po kilku utworach pod rząd ta magia lekkości pada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vathus: prychlem jaki jesteś ograniczony. Piszesz ze miasto 120k a na stadion weszło 50k. Nie wiem ile weszło ale nie uwzględniłeś faktu że w bliskiej odległości od Chorzowa są inne miasta. Znajoma wahała sie do którego miasta jechać na jakiś koncert bo w jej mieście nie było. Druga sprawa że "przejściowa moda" trwa już z 10lat xD
@vathus: jak zaczynał te ~9-10 lat temu to to co sobą prezentował było dosyć nowe, przyjemne w odbiorze. Przez ten czas wykreował poniekąd nową markę, a przy tym wydaje się sympatycznym chłopakiem. Te wszystkie sanah czy inne Vity uderzają w te same nuty co on, bo widzieli, że taki Podsiadło super się przyjął.
@vathus w pop kulturze ogarniętej influencerami tik toka, jakieś ekipy, team x, supermariotrener czuje muje kabanosy, mata wyskakujący już z lodówki, to taki Podsiadło jawi się jako oaza sztuki
@vathus: wśród ogólnej #!$%@?ści na współczesnej popowej scenie muzycznej nie ma się chęci odrywania rąk od kierownicy, żeby przełączyć kanał gdy on leci w radio a to już duże coś
Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen Dawida Podsiadło?


@vathus: Ma głos jak petarda, całkiem niezłe lirycznie piosenki i nie próbuje robić z siebie na siłę gwiazdy. Tworzy taki trochę alternatywny pop, zahaczający miejscami o rocka i da się tego słuchać bez obrzydzenia, w przeciwieństwie do większości muzycznego chłamu serwowanego w stacjach radiowych.

On i Daria Zawiałow to obecnie chyba jedne z niewielu osób na polskiej scenie pop, które tworzą dobrą jakościowo muzykę.
daedalus_pl - > Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen Dawida Podsiadło?

@vathus: Ma gło...