Wpis z mikrobloga

@Baleburg: Ale jednak chcą żyć jak jeszcze żyją, bo z logicznego punktu widzenia (przynajmniej dla mnie) gdyby chciały umrzeć by popełniły samobójstwo ale z jakiegoś nadal prą do przodu czy to z powodu emocji (rodzinie będzie smutno, itp.), rodzice produkują potomstwo, potomstwo przedłuża cykl i tak tuła się nasza cywilizacja tak jak inne cywilizacje zwierząt. I teraz obarczanie swoich rodziców że się urodziło, a później narzekanie na to że nie
  • Odpowiedz
a później narzekanie na to że nie chce się żyć i nic nie robienie z tym to trochę hipokryzja


@SuchaSzmata: Jak mozna oczekiwać od kogoś heroicznej postawy w postaci zabicia się, kiedy ta osoba nie miała w ogóle wpływu na to w jakich okolicznościach wylądowała? Nie mówiąc juz o tym ze człowiek zaczyna racjonalnie myśleć po 20 roku zycia, do tego czasu jest bombardowany róznymi mozliwościami, pięknym zyciem itp.
Uwazanie
  • Odpowiedz
@paul772:

Nie mówiąc juz o tym ze człowiek zaczyna racjonalnie myśleć po 20 roku zycia, do tego czasu jest bombardowany > róznymi mozliwościami, pięknym zyciem


No właśnie każdy jest bombardowany żeby przedłużyć gatunek ludzki przez sam organizm jak i społeczeństwo, tak jest zakodowane w naturze zwierzęcej tak samo jak przeżycie więc jeśli ktoś oddaje się tym naturalnym bodźcom ale jednak gardzi innymi jest hipokrytą. Ale czy to jest złe dobre
  • Odpowiedz
No właśnie każdy jest bombardowany żeby przedłużyć gatunek ludzki przez sam organizm jak i społeczeństwo, tak jest zakodowane w naturze zwierzęcej tak samo jak przeżycie więc jeśli ktoś oddaje się tym naturalnym bodźcom ale jednak gardzi innymi jest hipokrytą.


@SuchaSzmata: hipokrytą jest ten kto mówi coś zeby było zrobione, a sam robi inaczej.
Antynatalista uwaza ze nie powinno się rozmnazać. Jezeli się sam nie rozmnaza to gdzie tu hipokryzja?
  • Odpowiedz
@paul772: Mówiąc że chce się zabić, albo podążając za innymi zwierzęcymi pragnieniami nie mówię że nie ma takich ludzi ale głównie i w sumie tylko do takich antynatalistów którzy mają żal, odczuwają złość przeciwko rodzicom lub ludziom którzy chcieli przedłużyć gatunek a sami podążają za zwierzęcym instynktem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@SuchaSzmata: tak samo chcą żyć, jak uzależniony narkoman chce spożywać narkotyk. To nie jest kwestia woli (tym bardziej tzw. wolnej woli) tylko instynktu, odruchu. Tak samo jak odstawienie, podobnie i samobójstwo nie jest wolne od kosztów - trzeba przezwyciężyć nałóg (instynkt przeżycia) i doznać bólu, jaki towarzyszy głodowi narkotycznemu - śmierci. Decydowanie o czyimś poczęciu nie kosztuje nic, a rodzice bohatersko rozwiązują problemy dziecka, którego - bez wyłącznie ich decyzji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@platwi: @Zerero: w ogóle szokuje mnie głupota argumentu "czemu się nie zabijesz". To nie jest niestety sprawa tak prosta i przyjemna jak spłodzenie dziecka czy wybranie opcji "wyloguj" w grze online. Dlaczego to ja mam się zabijać, skoro wolałbym się nigdy nie rodzić? Życie to nie dar, który został przeze mnie przyjęty, tylko coś, co zostało mi jednostronnie narzucone. Z dwojga złego uważam, że lepsze jest życie dalej,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zerero: To nie jest kwestia popierania, jak masz taką ochotę to idź do owego specjalisty i poproś go o wykonanie tejże usługi. Oczywiście, o ile jesteś skłonny za nią zapłacić niech Ci do głowy nie przychodzi robić to za moje pieniądze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@SuchaSzmata: no i pewnie też możnaby argumentować "z cywilizacji" - poświęćmy maluczkich, ten nawóz historii, a za X lat będziemy być może mieli wysoko rozwinięte, w pełni szczęśliwe społeczeństwo ergo ich poświęcenie nie pójdzie na marne. Jest to jednak okrutne i świadczy o przedmiotowym traktowaniu ludzi. Czy gdybyś za okaleczenie jednego człowieka mógł uszczęśliwić stu innych (czyniąc ich np miliarderami) to zdecydowałbyś się na to? Uważałbyś taką wymianę za słuszną?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@platwi: zdecydowanie to nas odróżnia, że ja nie potrzebuję racjonalizować swojego zła. Twoje dziecko jest zdrowe? Jeżeli tak, to nie wiesz, jakie będzie jutro - czy wskutek nieszczęśliwego wypadku nie straci np. władzy w nogach lub wzroku. Jak w swym kalectwie utraci wolę życia, to też tak beztrosko każesz mu się zabić?

jeżeli mi coś w życiu nie idzie, to jest to dowód na to, że każdemu innemu nienarodzonemu jeszcze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baleburg: Co to w ogóle za #!$%@?, jeśli podejmiesz taką decyzję, wrócisz do stanu pierwotnego, nie będziesz miał żadnych doświadczenien, więc osiągniesz swój cel, Ty wolisz dyskutować o swojej marnej egzystencji z człowiekiem, który szczerze ma to gdzieś siląc się na intelektualne wysrywy xD
  • Odpowiedz
@Baleburg:

Nie wiem, czy jest sens dyskutować z kimś, kto uważa samobója i nienarodzenie się za to samo.

Wszystkie pozytywne aspekty życia, takie jak szczęście, dobre jedzenie i miłość, opierają się na zaspokajaniu potrzeb, które powstają w momencie narodzin. Niestwarzanie tych potrzeb nie byłoby złe.

Nikt z nienarodzonych nie chciałby się urodzić, ale wielu żyjących chciałoby nigdy nie żyć..
  • Odpowiedz