Wpis z mikrobloga

To już 4. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Postaram się codziennie wrzucać mapę pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi zmianowa praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednich latach.

Wszystkie wypadki [2]

Ostatnia doba [2]

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
absoladoo - To już 4. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych ...

źródło: comment_1656150219o26T4IesMUgjHgjJkFcTUy.gif

Pobierz
  • 47
@absoladoo: Również witam wszystkich i życzę bezpiecznych wakacji. Również postaram się wrzucać listę wypadków jak w poprzednim roku.

Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Wypadek motocyklisty na trasie Łaska - Parzyn w powiecie chojnickim Motocyklista prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i na zakręcie uderzył w drzewo.
Motocyklem jechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich 25-latek poniósł śmierć na miejscu. Drugi trafił do szpitala.
2. [Mazowieckie. Wypadek obok wsi Jastrzębiec
Salido - @absoladoo: Również witam wszystkich i życzę bezpiecznych wakacji. Również p...

źródło: comment_1656150374M4hiYhPTwAqEKBG2l7Z7OW.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 293
@absoladoo: Bardzo mnie ciekawi czy w tym roku będzie mniej ofiar śmiertelnych przez cene paliwa. Wg mojej logiki części osób nie będzie stać na dalszy wyjazd/urlop gdzie pojadą autem, prawdopodobnie będą to osoby najbiedniejsze czyli takie które w teorii jadą najstarszym/najbardziej niebezpiecznym autem (np opony łyse itd.). Drugim moim domysłem jest, że wpływ na ew. obniżenie śmiertelności może mieć nowy taryfikator (ludzie mniej #!$%@?ą) oraz ponownie cena paliwa (#!$%@? spala go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Bardzo mnie ciekawi czy w tym roku będzie mniej ofiar śmiertelnych przez cene paliwa. Wg mojej logiki części osób nie będzie stać na dalszy wyjazd/urlop gdzie pojadą autem, prawdopodobnie będą to osoby najbiedniejsze czyli takie które w teorii jadą najstarszym/najbardziej niebezpiecznym autem (np opony łyse itd.).


@Papieska_kremowka:
- intercity zmieniła stawki za bilety więc teoretycznie więcej osób może wybrać pociąg,
- cena paliwa na pewno wpłynie na wybór miejsca na wakacje,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YummyHubi: zwłaszcza, że ile % rowerzystów widzi się w kaskach? Może 10% i to w większych miastach (zakładam, że poza nimi świadomość jeszcze mniejsza)
Edit: dodam, że oczywiście też zachowanie na drodze kierowców w stosunku do rowerzystów jak i samych rowerzystów zostawia wiele do życzenia