Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
Jeden z Mirków wstawił tu dziś ofertę super wczasów na Sri Lanka za 1700 zł (5 gwiazdek).

Osobiście ostrzegam - zanim ktoś się zdecyduje pojechać tam na wakacje.
Opiszę swoją przygodę w tym kraju z maja 2022.

Miałem tą nieprzyjemność wracać z pracy właśnie z Colombo (oficer na statku here).

Zmustrowalem z burty gdy kryzys gdzieś się przewijał ale generalnie wszystko było jeszcze ok.

Nie zdążyłem na samolot więc przebukowano mi bilety na 14 maja i pojechałem do hotelu (europejskie realne 5 gwiazdek).
Wraz z innym Polakiem z którym wracałem byliśmy jedynymi gośćmi w hotelu.

Ponad naszego pobytu wybuchła tam "rewolucja". W całym hotelu notoryczne brakowało prądu a personel latał jak szalony. Były problemy z działaniem internetu. Armator (właściciel statków próbował ściągnąć nas do Europy poprzez lokalną agencje wraz z pomocą ambasady RP).

Finalnie wyruszyliśmy z hotelu. Na mieście były spalone auta, jeździły czołgi i w drodze lotniska z hotelu (około 30 minut jazdy) zatrzymały nas 4 punkty kontrolne wojska.

Na lotnisku nie było białych ludzi. W trakcie odprawy zabrakło prądu (nie mają generatora). Lot był opóźniony a potem w samolocie czekałem 1 h na wylot bo ponownie nie było prądu - oraz braku zgodny na start.

Jak komu odpowiada takie coś, brak prądu, jedzenia w sklepach, braku pomocy medycznej i odpoczynku w stanie wojny to polecam.

#podroze #wakacje #ciekawostki
Pobierz Caracas - Jeden z Mirków wstawił tu dziś ofertę super wczasów na Sri Lanka za 1700 zł...
źródło: comment_1656150085HlDZxw3Umx9EV45HorRjQw.jpg
  • 16
jak było w czasie pandemii


@drutex12: ale nawijasz kocopoły, ja miałem to szczęście, że w Tunezji Konsul i cała ekipa jest ogarnięta i udało się kupić czarterowe loty z TUI (podkreślam kupić) przy okazji jeszcze kilka osób z nami poleciało. Cała reszta, która wracała z zagranicy wracała za swoją kasę, gdzie "wał do domu" równo dymał osoby oferując im bilety po kosmicznych cenach. De facto sam zapłaciłem sporo za czarter, ale
@Caracas: W zeszłym roku już byłem blisko kupienia biletów… gdy wyczytałem ze tam policja goni turystów za brak maseczki na powietrzu i wystawia mandaty oraz grozi więzieniem. Nie dzięki w dziki kraj