Wpis z mikrobloga

Na jednym z LiveStreamów zostałem zapytany o mój punkt widzenia w sprawie pracy zdalnej i pracy w biurze. Moja wypowiedz bardzo ożywiła Uczestników i wielu osób powiedziało mi, że dzięki temu narodziło się im wiele istotnych wniosków.

Dlatego dziś dziele się tym fragmentem, a jednocześnie jestem ciekawy Waszego zdania w kwestii pracy zdalnej vs pracy w biurze vs modelowi hybrydowemu. W którym z wymienionych chcielibyście pracować?( ͡ ͜ʖ ͡)

#programowanie #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #kariera #springboot
SoftBull - Na jednym z LiveStreamów zostałem zapytany o mój punkt widzenia w sprawie ...
  • 9
@SoftBull: Zależy. Zależy od tego, co robisz, jak robisz, jak duży masz zespół, jaką rolę w nim pełnisz. Ja np dłużej niż 1mc na zdalnym nie wytrzymałem, ale jak wiadomo są osoby, które nie mogły wytrzymać powrotu do biur i się zwalniały. Hybrydowa wydaje się najbardziej optymalna, ale ratio dom:biuro musi być dynamiczne
@SoftBull: Od poczatku pandemii pracuje z domu i stanowczo preferuje te opcje. Nie trzeba tracic czasu i pieniedzy na dojazdy, pieniedzy na jedzenie itd. Odpalam o 9 slacka i jeszcze sobie spie dopoki nikt nie nie odezwie. Srednio pracuje 3-4h dziennie. Reszta czasu to zajmowanie sie swoimi sprawami. Dodatkowo firma mi placi dodatek za internet (50 funtow miesiwcznie) czyli net mam za free bo tez type place sa swoj, wiec tez
Hybrydowa wydaje się najbardziej optymalna, ale ratio dom:biuro musi być dynamiczne


@Kolorowezworki: hybrydowa jest do dupy tak jak on wspomniał w filmiku że masz co chwilę zmiany i nie idzie się przyzywczaić ani obrać jakiejś rutyny. Masz w domu inny setup inne monitory inną klawiaturę inną myszkę niż w biurze i to też przeszkadza przynajmniej mi xD albo stacjonarnie albo zdalnie. Ja pracuje zdalnie od 1,5 roku i bardzo sobie chwalę
@Positano1: Ja mam praktycznie identyczny setup w domu i w biurze, so ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy pracy nad zleceniami tez bym wolał HO, ale akurat rozwijam oprogramowanie dla urządzeń, które produkujemy i zbyt często pojawiała się potrzeba dotknięcia fizycznie sprzętu.
@SoftBull: potwierdzam. Też pracuję 100% zdalnie od początku pandemii, do biura przychodzimy po zgadaniu się z zespołem, głównie przy okazji budżetu integracyjnego do rozpracowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przeszliśmy na taką formę po 2 latach pracy lokalnie, większość zespołu pochodzi z tamtych czasów więc to też może trochę inaczej wyglądać w przypadku samych świeżaków. Osobiście nigdy w życiu nie wrócę do pracy stacjonarnej, chyba tylko stawka
Na codzien mieszkam w UK i fajnie sobie jechac do innego panstwa na tydzien czy dwa i zyc z wyplaty w funtach :)


@Rafi91LDN: Laptop masz swój prywatny? Nie musisz prosić o zgodę na wywiezienie laptopa, nie ma żadnej blokady geo?
@YourDoom: Nie ma blokady geo. Laptop mam z firmy (Mackbook Pro), ale dostalem jak prywatny. W sensie dali mi zapakowany oryginalnie i tyle. Sam sobie skonfigurowalem do pracy. W zasadzie odkad go mam to nie uzywam swojego prywatnego laptopa. Na firmowym ogladam wszystko, przegladam neta itd. Nikt tego nie kontroluje. Dodatko dostalem tez 2 monitory Dell u2719d i jednorazowa "pomoc finansowa" na kupno biurka i fotela w domu.