Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś tester który pisze testy automatyczne w JSie? I jest mi w stanie poiwedzieć na jakim poziomie należy ogarniać JSa aby móc swobodnie pisać testy automatyczne? Aktualnie piszę w C# i znam i używam to: klasy abstrakcyjne, interfejsy, dziedziczenie, polimorfizm, modyfikatory dostępu, klasy generyczne, rozszerzenia metod, LINQ, Refleksje, operatory warunkowe, wyrażenia lambda, typy podstawowe i anonimowe, klasy i metody częściowe, kolekcje + zagadnienia z nugetem.
Do tego jakieś bilioteki typu Dapper lub entity framework (testowych nie wymieniam). Np takich wątków nie umiem i raczej nie będą mi do niczego potrzebne w testach automatycznych.
Dlatego jak jest tu jakiś tester który jest w stanie mi +/- powiedzieć co muszę ogarnąć aby ogarniać #javascript na takim samym poziomie co #csharp to będę wdzięczny.
#testowanieoprogramowania
  • 6
@mikorys: Nie jestem testerem per se, ale trochę pisałem E2E w Cypress i generalnie przydatna jest znajomość funkcji z Cypressa, jak wygląda HTML DOM i debugowanie. Mając już podstawową wiedzę z zakresu programowania nie powinno ci to sprawić większych problemów
@mikorys: Nie wiem co to znaczy swobodne pisanie testow, ale z punktu widzenia swiezo upieczonego testera (kwiecien tego roku), ktory czasem popisze automaty to znajomosc js nie jest potrzebna. W takim cypressie duzo rzeczy da sie ogarnac zagladajac do dokumentacji.