Wpis z mikrobloga

Poczta Polska to istny PRL. Zamawiałem paczkę z Chin, sprawdzam status online a tam "Doręczono 22.06.". Dzwonię więc na infolinię poczty gdyż żadnej paczki nie dostałem. Na infolinii słyszę "Jesteś 19ty w kolejce", czekam więc 40 minut na połączenie. Odbiera pani konsultant sprawdzamy numer i mówi "No tak jest status doręczono ale nie mogę Panu powiedzieć kto odebrał bo nie mamy takich danych proszę zadzwonić do oddziału WARSZAWA UP 36". Dzwonię do oddziału odbiera jakaś pani naczelnik
- Na jaki adres przesyłka?
- Na taki i taki
- AGNIESZKAAAAAAAAAA Pan się pyta o przesyłkę na adres taki i taki
- Pan Gloglo?
- No tak
- No jest przesyłka
- Ale gdzie jest?
- No u mnie
- To czemu jest status doręczono dwa dni temu?
- A bo my musimy się rozliczać i miałam przyjechać później ale jednak nie mogłam więc dzisiaj Panu dostarczę

#kurier #kurierzy #pocztapolska
  • 5
@gloglo Ja odbierałem list sądowy i daje babie przy okienku dowód a ta się pyta o mieszkanie (Mam 3 mieszkania) no to mówię że to a ta
-To nie mogę dać panu tego listu skoro jest pan zameldowany tu a mieszka tu bo to pomyłka
Mówię że wszystkie są poprawne bo każde należy do mnie
-A dobrze dobrze to już daje
Jak dałem jej dowód na którym są wszystkie moje dane to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saridia: też kiedyś nie chciało mi wydać listu bo inny adres zameldowania a inny adres zamieszkania. Po długiej dyskusji "ostani raz panie kupczyk wydaje Panu list". Nic nie przekonało kobiety o możliwości zamieszkania pod innym adresem niż zameldowania. Jak beton normalnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@gloglo:
Za coś takiego listonosz może mieć nieprzyjemności. Potwierdzenie doręczenia jest dokumentem urzędowym i jego fałszowanie jest karalne.

@Saridia: @kupczyk:
To akurat widzimisie osoby z okienka. W prawie pocztowym i regulaminie Poczty Polskiej występuje pojęcie zamieszkania, a nie zameldowania. W takim przypadku można prosić o podanie podstawy prawnej oraz o wydanie decyzji na piśmie.