Wpis z mikrobloga

  • 0
Rozbiłem wykop moimi przemyśleniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uważam że podawania w ogłoszeniu "atrakcyjne wynagrodzenie = 2500 na rękę" jest abstrakcyjnie nie logicznie, w jakim rejonie Polski 2500zł to jest atrakcyjne wynagrodzenie? Ba w jakim rejonie świata?

@MokebeSenegal23cm
  • Odpowiedz
@Sasquatch15: Myślę, że masz problemy z wyobraźnią. Ktoś może wynajmować pokój, płacić za niego 600 zł na jakimś zadupiu (zerknąłem właśnie na ogłoszenie: Sosnowiec, zgadza się), gotować sobie, jeść tanio i wydawać na żarcie kolejne 600 zł. Do tego dodajmy ze 200 zł na jakieś doładowanie telefonu, internet, inne rachunki i łącznie mamy 1400 zł. Używany ciuch, kosmetyk, coś tam – 100 zł. Zostaje 1000 zł do odłożenia lub p-------------a.
  • Odpowiedz
  • 0
@Antibambino ja nie pisze że to nie jest możliwe, ale wcale nie jest tak łatwo jak to sobie policzyłeś, a ja piszę to z perspektywy ziomka co zarabia 4k+ póki co i ma własne mieszkanie, poprostu kiedyś pomagałem młodzikom z domów dziecka się usamodzielnić i wiem że było ciężko. Oni nie chcą mieszkać w Polsce bo nie mogą normalnie żyć tylko wiecznie być w nizinach społecznych. Przeglądam czasem OLX żeby zobaczyć
  • Odpowiedz
@Sasquatch15: Temat został już przewałkowany, więc naprawdę masz problem z wyobraźnią. Są różne stanowiska. Nie możesz dać na produkcji 3500 zł, bo wtedy cała reszta (ty, ja, urzędas) musiałaby zarabiać minimum (ale raczej proporcjonalnie, więc więcej niż) 1000 zł ekstra. Jak ktoś ma coś w głowie, to – bądźmy szczerzy – nie idzie na produkcję, bo zahaczy się gdzieś, gdzie dadzą mu trochę więcej (np. do dyskontu, w którym trzeba
  • Odpowiedz
@fraciu no i wyargumentowalesXD

Przegląd samochodu 100€ i jest dużo bardziej redtrykcyjny niż to co masz w PL
Ubezpieczenie około 1000-1200€
Hydraulik godzinka minimum 100€
Elektryk
  • Odpowiedz
@fraciu ja mam w Austri, Niemczech, Norwegi i Szwecji. Nigdzie nie żyjesz dobrze za minimalna. 8 lat temu naczytałem się głupich komentarzy na wykopie i wyjechałem.
Teraz robię jeszcze tutaj studia żeby jakoś żyć.
Z minimalnej 1400€ nie zostawało mi nic i zastanawiałem się, co gdy zepsuje mi się auto.
Mieszkałem w kawalerce, w starym budownictwie na parterze, w stosunkowo biednej dzielnicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@bystrygrzes no a teraz wynajmuje w Polsce kawalerkę auto i żyj jako tako, za minimalną powodzenia. Ja mieszkałem w wuppertalu w centrum 500 euro z warmmietą zostawało mi 1300 euro. Spokojnie mogłem se za to żyć, auto miałem potem sprzedałem bo dobra komunikacja za 60 euro w tamtych czasach. Więc zostawało mi powiedzmy 1000 euro ......
  • Odpowiedz
  • 0
@bystrygrzes btw. Nie wiem w jakim regionie mieszkasz ale u nas nawet w podziemiach na dzień dobry dostawałeś 50 centów więcej niż minimalna. Do tego Kijowa klasa podatkowa jak masz żonę to odrazu parę setek wpadnie. Normalna ochrona zdrowia itp.
  • Odpowiedz