Wpis z mikrobloga

@mookie: Flap - nieudana inwestycja pod Flipa, kupujesz na licytacji komorniczej po cenie powyżej rynkowej, lub remont+koszt zakupu przekracza cenę rynkową, nie możesz sprzedać z zyskiem, jesteś w plecy 10k i 5k na szkolenie od Kubusia z flipow
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@PanMihau k---a faktycznie, jak to pisałem to i tak myślałem że te 80% to trochę na wyrost a tu masz. Ale to były czasy gdy śmialiśmy się jeszcze że wzrost raty to równowartość jednego sushi a dziś mamy już miesięczny katering. Ależ to z--------a ()
  • Odpowiedz
@mookie

załatany - osoba która oprócz miniratki płaci czynsz administracyjny. Osoba ta zazwyczaj twierdzi, że opłata w wysokości np 400 zł miesięcznie jest warta tego, że zimą ma odśnieżony chodnik przed kurnikiem bądź podlane kwiaty na klatce schodowej, a cieć od konserwacji domofonu spóźnia się tylko dwa dni. Zazwyczaj taka osoba wychodzi z założenia, że czas to pieniądz i przy opłacie miesięcznej np 400 zł to te 4800 zł w skali
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@PanMihau:

mini ratka do aktualizacji, juz jest wzrost o minimum 100%.


BTW nie chciałbyś dołączyć do działu data analyst WKP investments?
  • Odpowiedz
@mookie:

Kredyciarz - pejoratywne określenie osoby będącej kredytobiorcą, która postanowiła zaciągnąć kredyt hipoteczny w erze post covid-19 podczas rekordowych marżach sektora bankowego, rekordowo niskich stopach procentowych, rekordowo wysokich cenach mieszkań oraz materiałów spowodowanych tanim kredytem, przy jednoczesnym wskaźniku LTV na poziomie 80 - 90 [%]. Warto nadmienić, że opisywana osoba nierzadko zaciągnęła opisywaną hipotekę po same kule [patrz poniżej] w celach inwestycyjnych tzw. kurnik inwestycyjny. Kredyciarz jako osoba pewna swej
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk daj spokój, nie ma co wchodzić w dyskusje xd. Pamiętam, że 18 lat temu w bloku moich rodziców to faktycznie zamiennie każdy klatkę sprzątał. Na szczęście ja mieszkam w dużym mieście i nikomu tu nie przyszło do głowy, że Pani Halinka spod trójki będzie podlewać kwiatki i robic nasadzenia na osiedlu, a Pan Krzyskek spod jedenastki będzie myć elewacje, bo jest taki odważny, tylko normalnie jak ludzie płacimy czynsz...
  • Odpowiedz