Wpis z mikrobloga

Opisy masowych gwałtów w Prusach porażają swoim okrucieństwem. Młody oficer Leonid Riabiczew wspominał zdarzenia z okolic Gołdapi:

Kobiety, matki i ich córki, leżą z lewej i z prawej wzdłuż drogi, a przed każdą z nich stoi hałaśliwa gromada mężczyzn ze spuszczonymi spodniami. Kobiety które krwawiły albo traciły przytomność odciągano na bok, a żołnierze strzelali do tych, które próbowały ratować swoje dzieci.

Wszystko to nadzorowali oficerowie, pilnujący, aby każdy sołdat miał swój udział w zbrodni. Po wszystkim ofiary często były okaleczane w bestialski sposób i mordowane. Ten sam Riabiczew wspominał dalej, jak jego oddział natknął się na zwłoki zgwałconych kobiet, z których każda miała w pochwie butelkę po winie

#wojna #ukraina #rosja #niemcy #polska #zsrr #wojna #iiwojnaswiatowa #historia
A.....i - Opisy masowych gwałtów w Prusach porażają swoim okrucieństwem. Młody oficer...

źródło: comment_1655982009TIt5l1jWSiKQDlN5PVoywG.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niemcy nie gwałcili, i nie kradli na potęgę. Kradli w sposób systematyczny, i spoceduryzowany. Dzieła sztuki, maszyny i takie tam. Ale nie talerze i zegarki. Nie grabili.

Zabijali, ale wszystko zgodnie z procedurą. Jakkolwiek #!$%@? by o nie była.


@dariusz44: no to opowiadały ci bajki, bo Niemcy jak najbardziej grabili Polaków i kradli nie tylko zegarki, ale i bydło czy zboże doprowadzając do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vanillla_guy: sowieci okazali się podobnie zabójczy, co hitlerowcy, z tym że dla własnego narodu. Nie bez powodu to właśnie armia czerwona a nie wehrmacht została zapamiętana jako horda zwyroli. Nie umniejszając oczywiście temu ilu ludzi wymordowali Niemcy.
  • Odpowiedz
@vanillla_guy: nie wiem, co osoba to opinia. u mnie pradziadkowie w czasie okupacji normalnie żyli, ślub wzięli, dzieci mieli. głód, gwałty, zniszczenie i destrukcja wszystkiego przyszła razem z sowietami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Teraz jak sie czyta i slucha o tym co bylo i jest to stawianie symetrii miedzy zbrodniami wojennymi Amerykanow a Ruskich czy Niemcow to niebo a ziemia. Amerykanie byli cywilizowani przed europa i azja 200 lat przed
  • Odpowiedz
  • 3
@patatier Akurat precedensowa to jest. Bo nie odbiega od tego co robił Wermacht na wschodzie od Niemiec. I nie mam tylko na myśli Niemców w ZSRR ale np. Niemców w trakcie i po powstaniu warszawskim. Przy czym wśród Rosjan nie było aż tylu morderców dzieci prawdopodobnie.
  • Odpowiedz
  • 10
@Ercefet Zgadzam się w 100%. Mało osób wie o skali zbrodni Wermachtu na wschodzie. Zresztą Luftwaffe nie było daleko w tyle. Już w 1939 zasłynęli z ostrzeliwania kolumn cywili.
  • Odpowiedz
@dariusz44: To, co opowiadały babcie zawsze będzie dowodem anegdotycznym... Moja rodzina znacznie więcej wycierpiała od Rosjan, ale na podstawie jej wspomnień ja mogę z przekonaniem powiedzieć, że Niemcy też gwałcili. Prawda jest taka, że choć ostatnia wojna wyniosła liczbę tych wojskowych zbrodni do niespotykanych rozmiarów i choć zbrodnie na cywilach zawsze pozostaną nieusprawiedliwionym okrucieństwem, to gwałty towarzyszyły wojnom i ruchom wojsk praktycznie od zawsze. Zmieniało się tylko podejście dowództwa do
  • Odpowiedz
Niemcy nie gwałcili, i nie kradli na potęgę. Kradli w sposób systematyczny, i spoceduryzowany. Dzieła sztuki, maszyny i takie tam. Ale nie talerze i zegarki. Nie grabili.


@dariusz44: tylko na początku wojny.
  • Odpowiedz
sowieci okazali się podobnie zabójczy, co hitlerowcy, z tym że dla własnego narodu. Nie bez powodu to właśnie armia czerwona a nie wehrmacht została zapamiętana jako horda zwyroli. Nie umniejszając oczywiście temu ilu ludzi wymordowali Niemcy.


@patatier: dla własnego narodu to byli na pewno gorsi niż naziści dla Niemców. Tyle że, dyskutujemy tutaj o okupacji niemieckiej w latach 1939-45 i radzieckiej w latach 1944-56 ziem polskich.

Wyczyny Niemców na wschodzie
  • Odpowiedz
@IntoApocalypse: w latach 1944-56 ludzie też się żenili i mieli dzieci, a ludność Polski rosła szybciej niż kiedykolwiek w historii czego nie można powiedzieć o okupacji niemieckiej. Tak samo miasta i wsie rozwijały się zamiast być równane z ziemią przez "porządnych Niemców".

Co do głodu, to akurat na terenie Polski i Niemiec Sowieci z nim walczyli kosztem m. in. Ukrainy, bo było to niezbędne z przyczyn politycznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vanillla_guy: zgadza się - Niemcy w ZSRR zachowywali się jak bestie tylko, że - jak z resztą slusznie zauważyłeś - mowa jest o niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski. Sowieci swój naród traktowali źle i w podobny sposób obchodzili się z innymi. Niemcy szanowali jedynie swoich i względnie tych zgremanizowanych. Z naszego punktu widzenia obaj okupanci byli bardzo podobnymi zbrodniarzami, z tą różnicą, że jeden został pokonany a drugi nie i
  • Odpowiedz
@dariusz44: to samo mówiła moja babcia która jak Twoja miała 16 lat gdy została sanitariusza w AK w oddziale koło Józefowa. .

Były popularne akcje ze ruscy krowę w kolejarza brali …
  • Odpowiedz