Wpis z mikrobloga

Co jest najfajniejszego w byciu tata?


@marekrocki2: Szczerze? Przestajesz być jedynym dzieckiem w domu. Możesz robić wszystko co dziecięce tłumacząc to tym, że bawisz się akurat z dziećmi :-)

Ostatnio koło mojego domu żołnierze ćwiczą desant - tydzień spią w namiotach. I mi syn przychodzi i mówi:
- tata, nie chce żebyś był żołnierzem
- Czemu?
- bo ci panowie musza tutaj spać i ich dzieci nie mogą się z nimi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
@marekrocki2: a ja bym powiedział, że to jest najambitniejszy projekt jaki mężczyzna może wykonywać w życiu. I patrząc na to jak Ci wychodzi, jakie postępy robi dziecko jest budujące. Moment w którym dziecko robi to co powinno w trudnej sytuacji, kiedy ono opiekuje i troszczy się o innego albo moment w którym mówi "kocham Cię tato" jest takim uczuciem którego nie da się opisać. Ale jest to bardzo wartościowe przeżycie. Zaryzykuję
@marekrocki2: chyba to, że nie stajesz się znudzonym i zgorzkniałym człowiekiem tylko dzięki dziecku potrafisz znowu cieszyć się z prostych rzeczy. Pójście na spacer staje się przygodą, odkrywasz, że mozna dyskutować na najprzeróżniejsze tematy, jak wracasz z pracy to ktoś leci do drzwi by powitać cię z ogromną radością, bo rodzina się wtedy zbliża (dziadkowie też dostaja nowej energii i znowu widzą sens życia).