Wpis z mikrobloga

Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne kwoty 1300-2400 zł został usunięty przez @Moderacja.
Powtarzam jeszcze raz.
Rozową bolał ząb. Okazało się że trzeba kanałowe.
30 telefonów po całym #wroclaw do #dentysta. W każdym kwota 1300, 1800 lub nawet 2400 zł od zęba. Za najniższa krajową jestem w stanie sobie zrobić jednego zęba, a potem mogę głodować do woli. Słownie - jeden ząb.
Aha ktoś pisał że materiały drogie i że to specjalistyczne bla bla bla. #!$%@? mnie to interesuje, uważam, że kwota powyżej 1000 zł za godzinę pracy to jest jakieś nieporozumienie, a materiały nie kosztowały nawet 30% kwoty.
Chyba kogoś zdrowo #!$%@?ło z tymi cenami.
Zdjęcie dla atencji, @moderacja, proszę chociaż poinformować jak usunięcie, bo nie dostałem żadnego powiadomienia.
Ha tfu na tych złodziei
Apollowho - Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne...

źródło: comment_1655933057SQXnbqjZcvcdmlNS15FXsy.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
@Lamuminek Ja od zawsze do fryzjera chodziłem tylko "pod maszynkę" więc nauczyłem się robić to sam i od dwóch lat mnie u fryzjera nie było. Poza tym różnica w cenach pomiędzy fryzjerem w powiatowym a wojewódzkim mieście nie jest aż tak duża. Poza dentystami to chyba w żadnym innym zawodzie nie ma takich różnic w cenach. Dla mnie jest to nie do wybronienia, powoli ludzie zaczynają szanować pieniądze i jak liczba
  • Odpowiedz
@Apollowho: czyli jak elektryk albo mechanik coś robi, to żeruje na ludzkim nieszczęściu, tak?

Ale cos takiego jak kanalowe


Aha, czyli ktoś wydaje 250 000zł na specjalistyczny sprzęt, 100 000 na szkolenia i kursy, również za granicą co wiąże się z kosztami dojazdu, ale ma robić za darmo, bo
  • Odpowiedz
@Pieniek1991: Już sobie przypominam te prostackie wypowiedzi, racja. Z tego co pamiętam, z resztą zawsze w takich sytuacjach piszę to samo, to zwróciłam uwagę, że płaci się za pracę specjalisty i specjalistyczny sprzęt. Zechcesz wskazać, gdzie to zażarte bronienie? Z resztą jak użyłeś tego określenia, to na pewno pamiętasz te "zażarte obrony". To czekam dalej na wytłumaczenie o co ci chodzi. Jestem ostatnią osobą do zażartej obrony dentystów.
  • Odpowiedz
Niestety, ale w branży stomatologicznej jakość idzie w parze z ceną. Tyle powinieneś wiedzieć


@Lamuminek: Ja jestem w pełni zadowolony z obecnego leczenia jak za kanałowe piątki daję 800 zł a lata temu za wszystkie cztery szóstki wychodziło mi 500-600 zł za sztukę. Nie widzę powodu aby za to samo płacić 1500-2500zł zwłaszcza, że nie brakuje ludzi którzy wybulili taką kasę a i tak dwa miesiące później leczony ząb boli.
  • Odpowiedz
@Pieniek1991: Dalej czekam na informację jak ja kogoś zażarcie broniłam. Zarzuciłeś mi to, na pewno nie bez powodu prawda? Tylko nie uciekaj znowu od odpowiedzi, bierz odpowiedzialność za swoje słowa. Może na przyszłość się zastanowisz zanim coś napiszesz.

Chodzi bardziej o to, że w wojewódzkim za kanałowe dajesz 1500-2500 a w powiatowym 30 km dalej to samo za 600-800zł i tylko tyle


No nie, najczęściej nie za to samo, bo bez mikroskopu, cbct, a i często bez narzędzi maszynowych, a nawet i zdjęć RTG. Stąd różnica w
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Cały czas także w tym wątku bronisz dentystów którzy kroją taką kasę w dużych miastach za tę samą robotę za którą w powiatowym płacę max 800zł.

No nie, najczęściej nie za to samo, bo bez mikroskopu, cbct, a i często bez narzędzi maszynowych, a nawet i zdjęć RTG. Stąd różnica w cenie.


@SkrytyZolw: I co w związku z tym jak już lata żyję z leczeniem bez tego i mam się dobrze? A później zdziwienie, że Polacy mają takie zęby jakie mają jak leczenie jednego zęba pochłania
  • Odpowiedz
@Pieniek1991: 4 kanałówki bez żadnego rtg? no to na pewno zajebiście wykonane ( ͡º ͜ʖ͡º)
Endodoncja bez diagnostyki radiologicznej to błąd w sztuce, można za to stracić prawo wykonywania zawodu.
Strzela mnie jak słyszę "takie geny", myj zęby to problemu nie będzie, w genach to można mieć niechlujstwo.
  • Odpowiedz
@Pieniek1991:

Cały czas także w tym wątku bronisz dentystów którzy kroją taką kasę w dużych miastach za tę samą robotę za którą w powiatowym płacę max 800zł.


Gdzie? Zacytuj moją wypowiedź. Ciągle mi coś zarzucasz, a jak masz to udowodnić, to ucinasz
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw A czym są niby stwierdzenia że p0lactwo zazdrości dentystom? Czym było to wyliczanie ile to dentysta wydaje na gabinet i szkolenia tak jakby w mieście powiatowym ktoś mu na to zniżkę dawał. I czym były stwierdzenia które plusowałaś w usuniętym wątku i jak dobrze pamiętam to raz sama użyłaś że jak się cena nie podoba to może wyrwać.
Jakbyś zamiast tego wszystkiego zwyczajnie po ludzku napisała że jak nie chce
  • Odpowiedz
@Raptrax Najstarszy mam zrobiony 12 lat temu, ostatni 6 lat temu, zero bólu i problemów, wszystko pięknie się trzyma. Dla mnie to wystarcza. Może i strzela ale wiesz wiele osób przykładowo zna gościa po 50 który nigdy o zęby nie dbał i ma więcej swoich nieleczonych niż gość mający 30 lat. Sam nawet z dwóch takich w rodzinie naliczę. Wiadomo że dbać trzeba ale geny też mają wpływ.
Mnóstwo dentystów w
  • Odpowiedz
@Pieniek1991:

dawno nie widziałam tak p0lackiego biadolenia. Ja mam mało, więc inni też powinni mieć. #!$%@? sprawiedliwość w komunistycznym stylu.


Gdzie ty tu widzisz cokolwiek o tym, że p0lactwo zazdrości dentystom? Chłopie, masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem, weź se poćwicz jakieś szkolne teksty czy coś xDD Tu masz tylko krytykę komunistycznej mentalności, którą niestety widać jeszcze u wielu
  • Odpowiedz