Wpis z mikrobloga

Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne kwoty 1300-2400 zł został usunięty przez @Moderacja.
Powtarzam jeszcze raz.
Rozową bolał ząb. Okazało się że trzeba kanałowe.
30 telefonów po całym #wroclaw do #dentysta. W każdym kwota 1300, 1800 lub nawet 2400 zł od zęba. Za najniższa krajową jestem w stanie sobie zrobić jednego zęba, a potem mogę głodować do woli. Słownie - jeden ząb.
Aha ktoś pisał że materiały drogie i że to specjalistyczne bla bla bla. #!$%@? mnie to interesuje, uważam, że kwota powyżej 1000 zł za godzinę pracy to jest jakieś nieporozumienie, a materiały nie kosztowały nawet 30% kwoty.
Chyba kogoś zdrowo #!$%@?ło z tymi cenami.
Zdjęcie dla atencji, @moderacja, proszę chociaż poinformować jak usunięcie, bo nie dostałem żadnego powiadomienia.
Ha tfu na tych złodziei
Apollowho - Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne...

źródło: comment_1655933057SQXnbqjZcvcdmlNS15FXsy.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
Ja też nie, za to boję się niemytego sprzętu po pacjentach i niedezynfekowanych powierzchni, nie zachowywania aseptyki. Ty widocznie lubisz uślinione narzędzia po innych pacjentach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkrytyZolw: A wiesz, że nie noszenie szmaty na twarzy nie oznacza jednocześnie, że sprzęt jest niemyty, powierzchnie niedezynfekowane? Bo tu akurat się mylisz i o ile dentystka nie miała maseczki to miała przyłbicę tak jak zawsze a wszystko jest wyjmowane przy mnie i jest czyste, zdezynfekowane.

Tak, tak, a jakbym ci znalazła, to zrobiłbyś innego fikołka. Proszę bardzo, Warszawa, stolica Polski, NAJDROŻSZE miasto, centrum miasta dzielnica Wola - cena za 4-kanałowy ząb wynosi 1500zł. A to pierwszy z brzegu gabinet,
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: A co do marca/kwietnia 2020 i nawet czasami też maja to problem był taki, że wielu zamknęło gabinety, odwołało wizyty i co wtedy zrobić z bólem? Także w tym kontekście to napisałem. Wątpię, że ktoś wolał się szprycować środkami przeciwbólowymi przez miesiąc niż przyjść do gabinetu gdzie ryzyko złapania tego było niskie.
  • Odpowiedz
A wiesz, że nie noszenie szmaty na twarzy nie oznacza jednocześnie, że sprzęt jest niemyty, powierzchnie niedezynfekowane?


@Pieniek1991: Oczywiście, że oznacza. Skoro dentyście nie chce się zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo, to myślisz, że przejmuje się zdrowiem pacjenta? xD Dentysta nie noszący maseczki to najgorszy syfiarz na świecie. Obrzydliwe, jak można pryskać sobie na ryj śliną pacjentów. Fuj. Rzygać mi się chce na samą myśl. Każdy szanujący się dentysta nosi maseczkę i przyłbicę/okulary.

Więc jeszcze ujdzie, wychodzi z 400zł więcej niż u mnie, pytanie czy w dużych miastach da się zrobić kanałowe starszymi metodami za 650-800zł bo u mnie się da. ( ͡°
  • Odpowiedz
Oczywiście, że oznacza. Skoro dentyście nie chce się zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo, to myślisz, że przejmuje się zdrowiem pacjenta? xD Dentysta nie noszący maseczki to najgorszy syfiarz na świecie. Obrzydliwe, jak można pryskać sobie na ryj śliną pacjentów. Fuj. Rzygać mi się chce na samą myśl. Każdy szanujący się dentysta nosi maseczkę i przyłbicę/okulary.


@SkrytyZolw: Nawet teraz mi właśnie wczoraj skończyła robić kanałowe dolnej piątki i było tak samo, tylko przyłbica a wszystko wyjmowane przy mnie, świeżo po dezynfekcji więc jednak nie oznacza.

Ale czemu ktoś miałby chcieć robić leczenie niezgodnie ze sztuką lekarską? I po co? Żeby płacić dwa razy za to samo? Bez
  • Odpowiedz
Bo nie ma kasy na lepsze albo chce tanio? Ja powtarzając się mam wszystkie szóstki tak zrobione i teraz piątkę i wszystko gra.


@Pieniek1991: Powtarzam kolejny raz, może tym razem dotrze. Nie wiesz jak masz zrobione, bo nie miałeś zdjęć RTG. Nie wiesz czy nic się nie dzieje, bo nie masz kontrolnych zdjęć RTG. Zatem równie dobrze możesz mieć torbiel na pół szczęki. A objawów przy tym nie musisz mieć żadnych na tyle wyraźnych żeby cię zaniepokoiły.

Owszem, jednak jak pacjent chce po taniości to i tacy dentyści muszą być. Alternatywą będzie, że nie będzie leczył zębów wcale i
  • Odpowiedz
Poza tym nie jest też tajemnicą, że potrafili doliczać po 150zł a tyle środki ochrony nie kosztują


@Pieniek1991: Teraz już nie, był moment, że kosztowały.

Oczywiście, że tak i jak najbardziej patologią jest, ze NFZ też się zamknął na pacjentów. Ja jednak postanowiłem, że do dentystów prywatnych którzy zamknęli się wtedy na pacjentów nigdy nie pójdę.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Już miałem nie pisać ale dzisiaj jest nawet na głównej artykuł o tym https://www.wykop.pl/link/6739757/prawdziwe-paragony-grozy-wystawiaja-dentysci-zaplacilam-600-zl-za-plombe/ i widzę, że tam się wypowiadałaś nawet. xD Nie brakuje tam osób co niedawno robiły kanałowe nawet taniej ode mnie więc na pewno "niezgodnie z aktualnymi wytycznymi i wiedzą medyczną". A więc nie tylko u mnie tak jest ale jednak wielu dentystów nadal tak działa. ;) I pacjentów co z takiego leczenia korzystają też nie brakuje.

Oj będą bardzo płakali z tego powodu. Straty dentystów wyceniono na 3.50 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkrytyZolw: Tak przeliczając na lata życia i zęby które leczyłem to tak
  • Odpowiedz
@Pieniek1991:

Ja też i patrząc po wykopie i pustych ulicach byłem jednym z nielicznych którzy położyli na te wytyczne lachę i żyli normalnie tak jak przed marcem 2020 przez całą tę pandemię.


Chwalisz się ignorancją? No cóż, gratuluję zatem głupoty ( ͡°
  • Odpowiedz
Chwalisz się ignorancją? No cóż, gratuluję zatem głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkrytyZolw: Tak i za pisanie tego teraz zbieram dziesiątki plusów na wypoku a i nie jeden w realnym życiu który na początku stosował się do tych obostrzeń teraz mi przyznał rację. Ogólnie ludzie reagują alergicznie na tematy: lockdown i obostrzenia i bardzo dobrze. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
No i co w związku z tym, do czego zmierzasz?


@SkrytyZolw: Więc wolę płacić małą składkę i sobie pójść prywatnie niż płacić dużą składkę i nadal chodzić prywatnie.

Jak nie było ikp i możliwości zgłaszania nieprawidłowości to szło się z dentystami dogadać na dopłaty do leczenia albo dentysta zapisywał że robił np. usuwanie kamienia czy instruktaż dbania o jamę ustną czy kontrolne badania itp. a kasa szła na leczenie. Teraz
  • Odpowiedz