Wpis z mikrobloga

@Klopsztanga: Myśle ze przesadzasz. Lata temu trzeba było odbijać przy takich kasach paragon w Danii, Norwegii wydaje mi się ze w Holandii. Teraz faktycznie nie ma tego w Holandii tak mi się wydaje? Nie wiem jak w Skandynawii. A przecież to nie są kraje które raczej traktuje się jak złodziei. Niemcy to serio nie pamietam wydaje mi się ze my mieliśmy kasy samoobsługowe szybciej niż oni

Wiec pewnie te bramki to
@Wlasciciel_prawakow: nie ogarniam co Ty w ogóle piszesz, mam wątpliwości czy byłaś w ogóle kiedykolwiek na zakupach w Lidlu. zawsze powinna być możliwość łatwego wyjścia ze sklepu, jeśli nic w nim nie kupisz i jakoś w takiej Biedronce nie ma z tym najmniejszego problemu. a w Lidlu masz dwie opcje:
1. idziesz do bramki za kasami samoobsługowymi i liczysz, że ktoś Cię wypuści
2. przeciskasz się przez zwykłe kasy, które często
tak czy siak czuć że Lidl traktuje każdego jak potencjalnego złodzieja, olejcie to gówno xD


@JanuszKarierowicz: w Polsce nie jest tak złe - nie ma u nas bramek antykradzieżowych czy to w Lidlu czy Netto natomiast w Niemczech w każdym Lidlu i Netto bramki antykradzieżowe przy wyjściu
. W Tesco jak wprowadzili ręczne skanery to odchodził cały #!$%@? z wykładaniem towaru na wagę, skanowaniem i problemami z tym związanymi. Wystarczyło podejść do kasy, zapłacić za cały koszyk i wyjść


@Radiativ: sprawdź aplikacje Carrefour i Scan & GO ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
do tego zbiera dane i umożliwia rozwój firmie


@Wlasciciel_prawakow: jakie dane zbiera bramka? XDDDDD Błagam, jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to po co się wypowiadać? Bramki #!$%@?ą przede wszystkim ze wychodzisz z torbami i musisz szukać paragonu przy wyjściu, często skanery nie działają, a cały system jest po prostu upierdliwy :)
Zjeździłem cała Europe zachodnia i nigdzie się z tym nie spotkałem.


@global: w Rumunii masz podwójne bramki a np w Auchan pieniędzy nie przyjmuje pracownik tylko automat a pracownik tylko pakuje zakupy do torby i daje paragon
przy wyjściu mimo, że od kasy samoobsługowej do bramki są 2m i paragon masz w łapie, bo go przed chwilą wziąłeś


@Wlasciciel_prawakow: wziąłeś, włożyłeś do portfela albo do torby z zakupami, masz dwie torby zakupów w rękach - no nie wiem jak to inaczej rozwiązać oprócz tego że musisz zatrzymać się przed bramkami, zdjąć plecak z pleców, wyjąć portfel, wyjąć paragon, odbić paragon, szybko schować portfel do plecaka, plecak na plecy,
@Lapidarny: nie wiem jakie dane, nie znam się na tym, ale zakładam, że coś im to daje ¯\_(ツ)_/¯

wziąłeś, włożyłeś do portfela albo do torby z zakupami, masz dwie torby zakupów w rękach - no nie wiem jak to inaczej rozwiązać oprócz tego że musisz zatrzymać się przed bramkami, zdjąć plecak z pleców, wyjąć portfel, wyjąć paragon, odbić paragon, szybko schować portfel do plecaka, plecak na plecy, wziąć dwie torby i