Wpis z mikrobloga

Alibre Atom3D - Mauser (mauzer) - redukcja 3/4" do zaworu zbiornika - wydruk 3D

Przykład prostego i praktycznego zastosowania technologii przyrostowej - druku 3D - do wykonania redukcji (przejściówki) z króćca wylotowego zaworu zbiornika typu mauser (mauzer).

W materiale przedstawiam "genezę" powstania dwóch wersji przejściówek, co było podyktowane początkowymi, narzuconymi warunkami ze względu na dostępne sposoby uszczelnień.

Na końcu materiału przedstawiłem geometrię przygotowaną w programie Alibre Atom3D.

Zapraszam: [[259] Alibre Atom3D - Mauser (mauzer) - redukcja 3/4" do zaworu zbiornika - wydruk 3D](https://youtu.be/KSTYFP82nKs)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #alibre #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #majsterkowanie #druk3d
InzynierProgramista - Alibre Atom3D - Mauser (mauzer) - redukcja 3/4" do zaworu zbior...

źródło: comment_1655743991i4AFThnuK5XpPRXH4E2jwe.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@teh_m: W sumie zabawne :)
Zaletą druku natomiast jest to, że jeżeli parametry mechaniczne i eksploatacyjne materiału są wystarczające, to wszystko to, co czasami przeszkadza w elementach gotowych - można sobie zrobić wg własnego upodobania, a jak jeszcze ktoś ma przyjemność z dłubania w czymś takim - nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
  • Odpowiedz
  • 3
Nie no ja po prostu uwielbiam takie wypowiedzi typu "po co drukować jak to można kupić". Wiem, że większość wykopków ma dwie lewe ręce i pewnie nawet dobrze nie wie w którą stronę się gwint skręca, ale chłop pokazuje jak coś zrobić samemu do tego fajnie tłumacząc i widać, że wkłada w to pasję będzie skrytykowany jeszcze xD no bo lepiej kupić gotowca, co nie. Weźcie zamknijcie japy i wróćcie do walenia
  • Odpowiedz
@xydtrz: Dziękuję. Zakładając kanał miałem świadomość tego, że mogę spotkać się z różnym rodzajem krytyki, co jest nieuniknione w dzisiejszych SM. Spodziewałem się krytyki zarówno konstruktywnej jak i tej pozbawionej sensu. Na temat konstruktywnej krytyki nie ma co pisać, bo wiadomo, że wtedy ktoś podaje jakieś uzasadnienie, dlaczego zrobiłem coś źle. Wiadomym jest, że pomimo starań nie zawsze wszystko da się dopiąć na ostatni guzik i to jest jak najbardziej dobre,
  • Odpowiedz