Wpis z mikrobloga

@endriugolara1
- co zrobisz, gdy zgłosisz buga a programista powie ze u niego działa
- co to jest przypadek testowy
- co powinno zawierac dobre zgłoszenie defektu
- cykl życia błędu
- różnica między severity a priority
- typy testów a poziomy testów
- weryfikacja a walidacja
- testy regresji a retesty
- ogólnie z kreatywnością - jak byś przetestował nie wiem, chociażby pieczątkę albo ekspres do kawy
- po co w
@endriugolara1: jak webowka to HTTP, statusy, jak zglosic cos na Jirze, jak przygotowac dokumentacje - QA Approval Report, post deployment report etc

Ogolnie ja jak testuje Junior QA to lubie z nimi posiedziec w konsoli/networku webowym i pytam o rozne bledy, statusy, requesty, returny etc
@Zwierzak24: Nie robiłem w aplikacjach webowych, nie miałem potrzeby się tego uczyć. Można powiedzieć, że mam nietypową ścieżkę kariery i teraz trochę nadrabiam, między innymi w planach nauka api a do tego potrzebne jakieś podstawy http.
@TotalDisaster:
Obstawiam, że mylisz HTTP z HTML ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ani jedno, ani drugie nie jest potrzebne żeby nauczyć się pracy z API.
A ogólnie naukę testowania API polecam. Prosta rzecz, a ogólnie bardzo popularna.
- kody odpowiedzi HTTP
- severity vs prority
- co powinno zawierać zgłoszenie błędu
- przypadki testowe dla pola do logowania
- techniki testowania
- co to jest API
- co to jest baza danych, co to jest SQL, czy znasz inne bazy danych
- foreigin key i primary key
- jakieś zadanie typu: nie było cię miesiąc, jesteś jedynym testerem, minęło 30 realase, przychodzisz i nie działa,masz 8h na znalezienie który
Obstawiam, że mylisz HTTP z HTML ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@diarrhoea: Nie no bez przesady xd Ale zgodnie z moją wiedzą do api używa się metod http (albo przynajmniej można?). Na praktycznie każdym kursie api jest też http.
Mam w planach tę naukę, bo też widać że wiele firm poszukuje testera z Postmanem, RESTem albo SOAPem.
@TotalDisaster:
No bo z dobre 3 lata mówiłeś, że się zbierasz do SQL bo to dla programistów / testerów automatyzujących. Gdzie, bazy dla juniorów są podstawą.
Teraz piszesz, że problemem z nauką api są metody HTTP (gdzie każdy kurs je opisuje, dodatkowo jest ich kilka a sama nazwa metody mówi, co ona robi. Jak np. delete służy do usuwania).
Nie wiem o co chodzi, ale generalnie twierdzisz, że nie zrobisz kursy
@diarrhoea: A masz hate bonera na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze nigdy nie mówiłem, że SQL jest dla programistów albo testerów automatyzujących, mówiłem, że API jest związane z automatyzacją.
Po drugie jeśli już to "do sqla zbieram się" od roku, fakt trochę długo, ale w końcu ogarnąłem co chcę a teraz praktykuję dla wprawy. Chyba, że chodzi Ci, że 3 lata pracuję i się nie
@TotalDisaster
Wiele razy pokazywałeś, że nawet nie poczytałeś o tym, o czym mówisz. ¯_(ツ)_/¯
Rób sobie co chcesz, serio. Ale pisanie bzdur jest niestety problemem, bo ludzie to czytają i potem wierzą.

A co do wymagań wobec juniorów - obecnie ich zatrzęsienie sprawia, że spokojnie możesz wymagać podstaw programowania na stanowisko junior testera manualnego. Znajdziesz i tak co najmniej kilkunastu kandydatów, którzy spełnią to kryterium. Api jest proste, cholernie przydatne w każdej
@endriugolara1: ostatnio miałem kilka rozmów i na rozmowach technicznych były takie pytania jak MrPickles opisał, dodatkowo przy niektórych rekrutacjach były zadania do zrobienia: przetestowanie nowej wersji strony + zgłoszenie błędów + przygotowanie raportu z testów; napisanie scenariusza testowego i przypadków do formularza rejestracji na stronie + zadanie z Postmanem + zadanie z DevToolsami