Wpis z mikrobloga

skad u ludzi to uwielbienie do samochodow z manualna skrzynia biegow? W automacie jest gaz i hamulec, jazda jest wygodniejsza, o co chodz. wolicie sobie utrudniac zycie?

#samochody #auta
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yazir: no to jeszcze znośnie, ale takich automatów było kiedyś nie wiele sporo miało 4 biegi do przodu i przy prędkościach 100+ mega głośne i paliwożerne
  • Odpowiedz
ale trąciłem sprawę spalania. No i wyszło już mniej różowo. Zostaję przy manualu.


@Wiskoler_double: Ale że co, wyszło że w manualu masz większe spalanie i przy nim zostałeś? xD

Macie swoje podwórko i tam sobie liżcie jajka nawzajem.

Ojoj jakie odważne słowa biedaka z manualem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skad u ludzi to uwielbienie do samochodów z manualna skrzynia biegow?


@gracilis: bo jadąc autem z manualem faktycznie decydujesz na jakich obrotach i z jaką prędkością jedziesz. Stare, trzy czy czterobiegowe automaty faktycznie paliły dużo i zwykle nie były dostępne w małych i kompaktowych autach czyli tam gdzie ludzie by ich szukali. To zaowocowało pewnymi przekonaniami wobec automatów.

Potem zmieniło się to w małych i kompaktowych autach bo producenci postanowili wsadzać zautomatyzowane skrzynie biegów które jeździły dobrze tylko w sytuacji przyspieszania ze świateł na krajówce. Tam rzeczywiście się to sprawdzało. W mieście była tragedia bo taki automat nie umiał wyczuć sytuacji ani nie pracował tak gładko i szybko jak hydrokinetyk. To była kolejna cegiełka przeciwko
  • Odpowiedz
Myślę, że dlatego, że są one stosunkowo dosc nowe w Polsce. Kiedyś faktycznie pewnie tylko bardziej zamożnych ludzi było stać na automaty, teraz są już bardziej popularne. Mimo wszystko jednak myślę, że Polacy nadal się boją tej nowości, właśnie dlatego, że utwierdziły się w nich przekonania, że naprawa dużo kosztuje, że będą się bali jeździć. Ja sama odkąd mam prawko (6 lat) jeżdżę tylko manualem i jak chłopak dal mi się przejechać
  • Odpowiedz
@gracilis: Zależy do jakiego auta. Do dużych wygodnych aut lepiej pasuje automat chociaż widzę, że przez to w mieście mam dużo większe spalanie (duży silnik, stary automat). W drugim aucie gdzie mam praktycznie podobny litrażowo silnik, co prawda lżejsze auto ale w manualu mogę cisnąć po mieście ile chce a spalanie i tak wychodzi akceptowalne.
  • Odpowiedz
@gracilis: niektóre automaty to porażka, a jak miałbym kupić używane auto z automatem to za duża loteria ze coś się zaraz z----e i będzie cała skrzynia do wymiany

W nowych to zależy od marki, przy takim Audi A3 Sportback automat się sprawdza, ale w hybrydowym Yarisie to żal było słuchać tego wycia
  • Odpowiedz
Stare automaty to stare automaty. Zawsze jest większe ryzyko, żeby był źle serwisowany. Lepiej kupować automaty do max 10 lat zanim złe serwisowanie naprawdę odbije się na stanie i kiedy jeszcze można wymieniać olej.

Natomiast nowe auta należy kupować tylko w automatach, chyba że nie ma lub cena jest problemem (bo jest np tylko w najmocniejszej wersji). Jakiekolwiek hejtowanie automatu przy kupowaniu auta 5 letniego jest kompletnym idiotyzmem.
  • Odpowiedz
@gracilis: Wypowiedzialbym sie rozwlekle ale tego nie zrobie, napisze krotko. Nowoczesne automaty sa swietne, ten kto wsiadzie raz i pojedzie z takim nigdy juz nie wsiadzie do manuala, nawet najwiekszy mankoltent. A przekonanie jest takie bo kiedys te skrzynie byly gowniane, tak jak duzo innych rzeczy w autach ale wszystko ewoluuje i teraz sa bardo dobre i dopracowane.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: Aha, czyli porównujesz 2 pewnie zupełnie inne samochody, z zupełnie innymi silnikami używane przez zupełnie innych kierowców? No to fajnie, jeździj manualem.
  • Odpowiedz
miało 4 biegi do przodu i przy prędkościach 100+ mega głośne i paliwożerne


@Dejwi996: że miały 4 biegi to zgoda ale że przy wysokich prędkościach dużo palą i mają wysokie obroty to chyba sobie wymyśliłeś. to nie tak, że te 4 biegi miały takie przełożenia jak nowoczesne automaty na 4 biegu

miały dużo dłuższe biegi, i ta "4" to był odpowiednik współczesnego 7 czy 8 biegu

źródło: jeździłem Saabem z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JC97: Na pewno to zupełnie różne samochody, jeden w manuału drugi w automacie. A klasa kierowców podobna,razem jeździmy służbowym i kultura jazdy podobna, spalanie na tym samym samochodzie podobne. Więc kierowców można przyrównać ze maja podobnie "ciężką" nogę. Co do samochodów, mój mniejsza pojemność w turbo, jego większą pojemność bez turbo. Nie wyrokuje z tego pojedynczego przykładu ze musi być tak zawsze, wyraziłem tylko swoje zdanie na podstawie rozmowy z
  • Odpowiedz
pali mniej - i to jest niezaprzeczalna prawda.


@Wiskoler_double: To jest niezaprzeczalna prawda w przypadku samochodów sprzed ubiegłej dekady. Każdy nowoczesny automat spali mniej. Wiadomo, trzeba się tym nauczyć jeździć, ale to tak samo jak z manualem. Natomiast przeciętny kierowca w automacie zrobi lepszy wynik niż w manualu. Mówimy oczywiście o tym samym modelu i silniku, bo porównywanie różnych kompletnie mija się z sensem.
  • Odpowiedz