Wpis z mikrobloga

Wypisujemy za co nie lubimy brytoli, ja zaczynam:
Są mocno nie kumaci, wszystko trzeba im tłumaczyć 3 razy zanim skumają, przeciętny brytol jest chyba 10 razy głupszy niż przeciętny polak (nie to nie tak że nie umiem angielskiego).
I jeszcze ich totalny brak wiedzy o czymkolwiek, ale to po części się wpisuje w to powyżej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#uk
#emigracja
#glupiewykopowezabawy
#wielkabrytania
  • 36
@Frygus96: mnie wkurza ze tak mocno wierza we wszystko co powie rzad, nie zadaja pytan tylko grzeczne owieczki poslusznie ida ze stadem a no i dwulicowosc to ich cecha narodowa ;) Przekonanie ze ich kraj to imperium, a po przyjezdzie do uk przezylem nie maly szok, budownictwo to zart, brud, smród itp a polska w mojej glowie juz nie byla taka gowniana jak przed przyjazdem tu. My mamy problem z rzadem,
@Frygus96: lubię gości bo stworzyli najlepsza cywilizacje na tej planecie i cały świat do Anglosasów ciągnie.

Ale jadąc ekspresówka lub autostrada i widząc tira którym jade nie potrafią lub nie chcą depnac mocniej gazu i cię wyprzedzić tylko włącza się do ruchu równolegle z tobą mimo że z przodu by miał miejsce bo zawsze trzymam duży odstęp a ten woli hamować i rozpędzać się od nowa, no cóż.
@Frygus96: @mirek_wyklety: @paweucio: @b2_spirit: @npwjsn:

To akurat bardzo ciekawe.. że ci źli i ułomni Brytyjczycy podbili cały świat, a wy "mondre" polonusy po szyję w gównie babrzecie się przez ostatnie 200 lat (przynajmniej)..

To jest taki śmieszny zbieg okoliczności, że "strój angielski" (krawat/garnitur + 90% tego co jest obecnie ubierane na świecie) stał się normą a nie wasz super "żupan i kontusz"...

To jest czysty fart, że
To akurat bardzo ciekawe.. że ci źli i ułomni Brytyjczycy podbili cały świat, a wy "mondre" polonusy po szyję w gównie babrzecie się przez ostatnie 200 lat (przynajmniej)..


@EdgyCaesar97: lata spokoju przyczyniające się do możliwości rozwoju różnych dziedzin doprowadziły do ułatwionej ekspansji na morzu, potem już z górki, podbijanie plemion które nie mogły dorównywać technologii angielskiej i nie mogły stawiać oporu.

Tak, grabowanie dzikich plemion podczas gdy polacy walczą o wojność
@Frygus96: a który naród nie mordował?
To że Polacy nie atakowali i napadali na wielką skalę to tylko efekt tego że zawsze po nas jechali inni po swojej propagandzie i mordowali.
A jako człowiek wcale lepsi nie jesteśmy tylko nie było okazji.

Dlaczego nie spodziewać się po kolorowych wiele?
Przecież oni siebie też nawzajem napadali i grabili. A jednak ich mózgi nie były na tyle bystre by Robić taka rewolucje jak
@Frygus96: To jest temat do rzucania stereotypami o Brytyjczykach, wszystko zależy kogo poznałeś, to trochę tak jakby niektórzy obcokrajowcy mówili ze Polak to złodziej albo łysy burak.
Mieszkam w UK od chyba ponad 18 lat, i poznałem ogrom brytyjczyków i nie potrafię przypisać im konkretnych wad bo byli tak różni. Czy są glupi? Jeżeli pracowałeś na magazynie czy podobnym miejscu to nie oczekuj aby tam spotkać inteligentów itd
@DrGreen_2: stereotypy nie biorą sie z nikąd a tutaj chodzi o to ze nawet przeciętny magazynier w polsce jest #!$%@? geniuszem przy przeciętnym magazynierze w uk. Nie wmówisz mi ze jest inaczej.
@Frygus96: Nie wiem nie poznałem nigdy magazynierów, ale pracowałem w różnych miejscach i głupków każdej nacji poznałem.

To trochę tak jak filmy pokazujące Amerykanów, którzy nie potrafią wskazać gdzie leży Polska czy Francja na mapie. Tylko tak samo większość Polaków nie potrafi wskazać gdzie jest Nebraska czy Montana
@Frygus96: Większość których poznałem nie była zła z geografii, jakiś mały wycinek społeczności która poznałeś nie odwzorowuje ogólnych trendów w całym narodzie. Tak jak napisałem wcześniej głupi ludzie są wszędzie, pamietam ze szkoły średniej gdzie były osoby które nie potrafiły wskazać kontynentów na Ziemi, ale czy wszyscy w tej szkole to byli debile? Na pewno nie!
Angielski jest idiotycznie łatwy, sprawia wrażenie jakby był wręcz stworzony dla idiotów.


@Frygus96: bo jezyk wielkiego imperium nie moze byc trudny - musi byc na tyle latwy zeby ludzie z podbitych terenow mogli sie go nauczyc i zeby byla z nimi jakas komunikacja
@EdgyCaesar97: wiesz, jakbyśmy kiedyś mieli położenie geograficzne jak oni to też może byśmy coś kiedyś podbili na świecie, a tak tłukliśmy się z sąsiadami co chwilę. Ja tam myślę, że Brytyjczycy nie są głupsi niż przeciętna osoba dzisiaj, cały świat jest pełen debili, w Polsce też idiotów nie brakuje i chyba wszędzie tak jest
a w waszej pięknej polszy trudno znaleźć coś sprzed ery komuny...


@EdgyCaesar97:
Nie wiem skąd czerpiesz informacje o Polsce, ale zabytkowej architektury jest mnóstwo, sam nawet mam pałacyk za oknem, a nie mieszkam w żadnej zabytkowej dzielnicy.

O wynalazkach/tradycjach/zwyczajach już nawet się nie będę rozpisywał.


Sugerujesz, że Polacy niczego nie wynaleźli?
To że Polacy nie atakowali i napadali na wielką skalę to tylko efekt tego że zawsze po nas jechali inni po swojej propagandzie i mordowali.

A jako człowiek wcale lepsi nie jesteśmy tylko nie było okazji.


@adamsowaanon:
Żebyśmy byli święci to nie, ale znacząco dużo terenów uzyskaliśmy drogą dyplomatyczną, mieliśmy swoje lenna, które eksploatowaliśmy i ewentualnie traciliśmy, ale nie dokonywaliśmy na nich czystek etnicznych, a przynajmniej nie w takiej skali jak
@Errad: a skąd to niby wiesz? Z ksiąg i zapisów często duchownych,
A wcale tak nie musiało być.
Propaganda każdego kraju lubi wybielać swoją parszywą historię.
Do tego te historie mogą być kilkakrotnie zmieniane przez tyle setek lat.
@Errad: Tak? To ilu znasz polaków mieszkajacych w domach, które maja 200+ lat? (nie produkuj sie, znam odpowiedz: równe 0) Gdzie w UK spokojnie 20% wszystkich domów/mieszkan maja ponad 200 lat, gdzie niektóre nawet 600, co w polsce po prostu nie istnieje, bo wasze wspaniale budownictwo to bylo drewno+kupa przez pierwsze 800 lat.

To, ze u ciebie w #!$%@? górno-dolnym jest palacyk, którego armii czerwonej nie udalo sie rozdupcyc (przynajmniej nie
@adamsowaanon:
Jasne, że nie jesteśmy święci i też mamy swoje za uszami, ale historia całej europy była spisywana w ten sam sposób i można powiedzieć, że jesteśmy trochę mniejszymi zbrodniarzami niż reszta kontynentu ;)
Sam fakt, że utraciliśmy te lenna wskazuje na to, że nie zrobiliśmy tam czystek etnicznych w stylu rosyjskim czyli nie zesłaliśmy na sybir i nie wymieniliśmy ludności na swoją bo wtedy nie byłoby nikogo, kto buntowałby się
@Frygus96 Za ich uwielbienie dla platanów, najbardziej #!$%@?łych z drzew. Dopiero niedawno zaczęło się to trochę zmieniać, wcześniej #!$%@? ich tyle że London w zasadzie nie nadaje się do zamieszkania.
@Errad Platany oprócz standardowego silnego pylenia mają też na liściach igiełki które wbijając się w oczy i układ oddechowy napędzają alergie dłużej niż tylko podczas pylenia. Pracowałem przy pałacu Buckingham przez 2 lata i to była męczarnia... A lubią to sadzić bo wygląda jak łuszczyca na biedocie.