Wpis z mikrobloga

Dlaczego uchodzi mi powietrze w szosie? (Triban 520)

Ostatnio zeszło, więc wymieniłem dętkę. Przejechałem się raz i w nocy zeszło znowu. Już kiedyś miałem ciągle problemy, bo te pieryrolone Tribany miały jakieś dziwne taśmy na obręczach, które wtedy wymieniłem. No i wtedy łapałem kapcie, a teraz dętki są ok, tylko powietrze schodzi. Czemu tak może się dziać? Obejrzałem wszystko dokładnie, założyłem ładnie oponę i wszystko wydaje się być ok. Już nie mam siły na to gówno decathlonowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #szosa #triban
  • 10
@kuddelmuddel: Napompuj dętkę, znajdź miejsce przebicia, następnie przystaw dętkę do obręczy, wsadź wentyl na swoje miejsce - w odpowiadającym miejscu dętka - obręcz obejrzyj miejsce przebicia dętki na obręczy - czy jakiś nypel/zadzior nie wystaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuddelmuddel: sprawdź czy w oponie nic nie siedzi, tak jak mirki pisali, sprawdź z pomocą wentyla w którym miejscu było przebicie i obadaj obręcz i oponę, jeżeli pierwszym razem wbiło Ci się coś w oponę i nie wyciągnąłeś to każda dętka będzie Ci trzymać 1 jazdę
@kuddelmuddel: Jak powietrze uchodzi powoli, to może to zawór. Jeśli to presta, to często można przypadkowo wygiąć ten mały dzyndzelek na końcu zawora i wtedy może z tego uchodzić powietrze. Można spróbować ręcznie trochę naprostować dzyndzelek lub spróbować mocniej dokręcić nakrętkę zamykającą zawór.