Wpis z mikrobloga

Przez sześć miesięcy latem i jesienią 1969 roku amerykańskie wodospady Niagara były pozbawione wody, ponieważ Korpus Inżynierów Armii przeprowadził badania geologiczne skalnej ściany wodospadu, obawiając się, że ulega destabilizacji przez erozję.

Aby pozbawić wody Niagarę po amerykanskiej stronie, armia musiała zbudować 182 m tamę na rzece Niagara, przekierowujące wodę na wodospad Horseshoe, który znajduje się całkowicie po kanadyjskiej stronie granicy.

#historia #ciekawostkihistoryczne #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Springiscoming - Przez sześć miesięcy latem i jesienią 1969 roku amerykańskie wodospa...
źródło: comment_1655494695TWNmRqFD9Q6LuPoJ1u0TnO.jpg
  • 9
Ty też? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@MandarynWspanialy: nom. xD
ja wiem że można wiki coś tam czasem zarzucać, ale takie arty o jakich właśnie piszę, są fantastyczne.
zapomniałem dodać, że o astronautyce i wszelkich misjach(załogowych i bez/) też lubię poczytać.
niestety w pl.
eng mam w stopniu ledwie komunikatywnym(where is kibel, na dworcu, mister anglik), na świetne arty w eng nie wystarczy.
ale nic to.
ja wiem że można wiki coś tam czasem zarzucać, ale takie arty o jakich właśnie piszę, są fantastyczne.


@dos_badass: te na angielskiej (a przynajmniej część ;))są podobno weryfikowane przez naukowców a te hobby jest dosyć popularne bo też tak mam