Wpis z mikrobloga

Też czujecie się wyr$#ani przez stare pokolenie? :D Według tych babć z filmu obecne pokolenie młodych ma za dobrze.

Tymczasem my mamy mieszkania na kredyt przez całe życie i brak jakichkolwiek perspektyw na emeryturę, podczas gdy oni dostali mieszkania za półdarmo w PRLu, a teraz dostają 13 i 14 emeryturę.


@Klimbert: Weź porównaj z nią swoje życie
Jaki ona ma miała samochód przed 30 i jaki Ty
Ile razy ona była
@cutecatboy: @Klimbert: @No_mad: a skad wiecie ze dostaly te osoby mieszkanie i to darmo? Zdajecie sobie sprawe ze w 89 bylo jeszcze 3 miliony ksiazeczek mieszkaniowych z sporymi sumami za ktore dostawalo sie grosze? https://businessinsider.com.pl/finanse/ksiazeczki-mieszkaniowe-pko-jak-panstwo-nie-dotrzymalo-obietnicy/zb61gcc
Mozliwe ze zamiast latwiej splaty kredytu na dom w 89 przy hiperinflacji stracila cale oszczednosci bo tam to wygladalo dla wiekszosci?
dziwne jakby miała lepszy samochód 30 lat temu :D Przecież mamy postęp technologiczny.

To tak samo jakbym miał teraz zazdrościć ludziom, którzy za x lat będą mieli np. mobilne teleportery i bym porównywał: "Panie ja to 30 minut do roboty musiałem jechać samochodem, a ty się teleportujesz w 30 sekund".


@Klimbert: Ale ona w ogóle nie miała samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Klimbert: to nie jest takie pewne - jak sie nie mialo znajomosci i lapowkarstwa to mozna bylo latami czekac nawet nie na mieszkanie ale na czlonka spoldzielni a dostac pokoj w kamienicy. Teraz jak tam bylem po latach w Katowicach to puste stoja z tego co widzialem a kiedys kazdy pokoj zajety przez osobne rodzinny.
No i serio trudno sie dziwic ze te osoby nic nie maja - przez 15 lat
Pobierz Miniu30 - @Klimbert: to nie jest takie pewne - jak sie nie mialo znajomosci i lapowka...
źródło: comment_1655495107pUMyS9xFOFZ0xCMpMb3jC4.jpg
@Miniu30: wszyscy w mojej rodzinie + rodzice znajomych dostali mieszkania 3 pokojowe mniej więcej w okolicach 30 lat. Nikt z nich nie miał koneksji, jedna osoba była nawet przez władze inwigilowana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fan_Morawieckiego: dziwne jakby miała lepszy samochód 30 lat temu :D Przecież mamy postęp technologiczny.
@Klimbert:
No ale to ty tak porownojesz, kiedyś był socjalizm i dawali mieszkanie teraz mamy postęp technologiczny, kapitalizm i na mieszkanie trzeba zapracować.
@Klimbert:

Co do kobiety z filmu to nie wiadomo jaką ma sytuację w domu - może wnuk/czka leży tylko cały dzień z telefonem, a na jakąkolwiek prośbę odpowiada #!$%@?

Raczej czuję się wyruchany, że po pięciu dekadach prosperity i rozbuchanego konsumpcjonizmu na zachodzie (usa), JA mam oszczędzać, być ekologicznym i cieszyć się z niczego.