Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakiś dobry poradnik do #unrealengine aby móc nauczyć się blueprints? Tzn coś takiego jak kurs, rzucające dobre światło na podstawy, oraz żeby samemu rozumieć co i dlaczego.
Tutoriale to ostatnia deska ratunku, zdążyłem się nauczyć, że każdy robi po swojemu, a ja nadążając za nimi robię tylko syf w projekcie, którego nie rozumiem do końca. Także chciałbym zrobić mniej, ale ze świadomością, że wiem co i jak zrobiłem.
#gamedev #programowanie

Póki co zamierzam sobie poczytać dokumentację i obejrzeć jakieś prezentacje epica co do poszczególnych tematów.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Unreal Academy (czy jakoś tak) widziałem, że ma całkiem spoko tutoriale (na podstawie projektu jakiejś platformówki, trochę w stylu Kangurka Kao chyba.
Poza tym są dwa kanały świetne na YT - Virtus oraz Ryan Laley.
Na Udemy jest świetny kurs od Gamedev.tv - robi się 3 albo 4 gry korzystając tylko z BP. Poziom zaawansowania rośnie z każdym projektem. Nie są one jakieś duże ale schludnie wyjaśnione.

Ewentualnie ja ci mogę chętnie
  • Odpowiedz
@kieszen: Sam unreal ma spoko platformę do nauki. https://dev.epicgames.com/community/learning Oprócz tego tak jak wyżej piszą gamedev.tv może być spoko. Tak naprawdę to najwięcej się i tak nauczysz jak zaczniesz robić to samemu. Znajdź coś prostego do zrobienia (np. ponga), rozpisz na spokojnie co potrzebujesz na kartce i zacznij robić.
Jak masz jakieś pytania czy utknąłeś to możesz napisać na pw :)
  • Odpowiedz