Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska: nie chlopski rozum tylko wlasne wieloletnie doświadczenie. Rozumiem, ze wg ciebie ja akurat mialem idealnego farta i warunki mi sie dobrze ulozyly a ktoś obok w tym samym czasie mial zupełnie w drugą strone? Absurd.

a co jeśli ci powiem, że możesz od poniedziałku do czwartku jechać do pracy rowerem i NIE ROBIĆ zakupów, a w piątek wziąć samochód, pojechac po pracy na zakupy i wrócić do domu? xD


No
@monarchista: wiem jak się pisze, problem w tym, że napisałeś obniżom xD
Typie - post jest o Amsterdamie, a powinno Cię obchodzić, bo oni pokazują jak ma wyglądać miasto do życia, a nie do stania w korku.
Kazdy powinien moc na rownych warunkach robic cokolwiek kiedykolwiek.


@monarchista: no i dokładnie tak jest xD tworzy się ścieżki i pasy rowerowe, żeby ci którzą chcą jeździć rowerem, mogli to robić na RÓWNYCH WARUNKACH xD drogi dla samochodów nadal istnieją i możesz się nimi poruszać ile tylko dusza zapragnie.

są problemy z parkowanie samochodu? no cóż, jak wspomniałem wcześniej, wszystko ma swoje plusy i minusy.

i to póki co ty, swoim
@kry-kry: to w takim razie mialem inne slowo na mysli i nie cofnalem. Pewnie nie uwierzysz ale whateva ¯\_(ツ)_/¯
A ja mowie o przekladaniu tego na polske bo mnie amsterdam nie obchodzi. Uzasadnij dlaczego akurat ich poglad na wyglad miasta reprezentuje miasto do zycia. Mnie interesuje to aby w miescie kwitł biznes i mozna bylo sie bardzo optymalnie przemieszczać. Mówiąc optymalnie niekoniecznie mam na mysli szybkie tempo ale żeby na koniec
@Im_from_alaska: Drogi dla rowerów kosztem np. jednego pasa dla samochodów. Rownoczesnie dalej ten rower moze jezdzic po ulicy i to samochod ma na niego uważać. Ludzie, czy wy jesteście myślący? Samochód może jechać tylko po jezdni. Rower może po jezdni, ddr, chodniku, przejścia dla pieszych. Samochod wystaje bagaznikiem na chodnik już wielkie hurr durr. Wy jesteście opętani jacyś xD. A co do końcowki wpisu, sam sobie swiadectwo wystawiasz ¯\_(ツ)_/¯
Do tego mają łagodniejszy klimat


@pieknamarion: klimat wcale nie jest dużo lepszy w Holandii do jazdy rowerem XD W Holandii dużo więcej pada + wieje jak diabli. Tyle, że jest płasko.

https://www.statista.com/statistics/968079/number-of-rainy-days-in-europe/

Osoby starsze, niepełnosprawne, a nawet w pełni sprawne ale z jakimś urazem fizycznym, psychicznym


@monarchista: otóż w Holandii te osoby korzystają z infrastruktury rowerowej poruszając się wózkami elektrycznymi. I jest im znacznie łatwiej niż w samochodowej Warszawie, bo
o i to jest wlasnie ukladanie ludziom zycia :) dziekuje, postoje.


@monarchista: nie - to jest życie w społeczeństwie i społeczeństwo wybiera to, co jest dla niego najlepsze. Jak chcesz sobie jeździć Dodge Ram po Amsterdamie to możesz spróbować, ale nikt nie będzie do ciebie całego miasta dostosowywał XD Holendrzy wybrali, że chcą bezpiecznych ulic i chcą infrastruktury rowerowej i coraz więcej Polaków też tak będzie wybierało czy się to ci
@monarchista:

o i to jest wlasnie ukladanie ludziom zycia :) dziekuje, postoje.

jeszce tylko napiszę że nie mogę wręcz uwierzyć, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ty jak najbardziej jesteś za układaniem ludziom życia, ale tak jak ty chcesz a jesteś jedynie przeciwko układaniu ludziom życia takiego jakie ci się nie podoba xD
byłeś kiedyś w Holandii? Wiesz ile tam osób się porusza na rowerach? A teraz wsadź każda z tych osób do samochodu


@s---k: W Holandii w najzimniejszym miesiącu temperatura nie spada poniżej zera, to trochę łatwiej mogą takie rzeczy wprowadzać. ;)
widocznie większość (a przypominam mamy demokrację) nie ma problemu, że z centrów miast wyrzuca się samochody i stawia na zrównoważony transport, bo lokalne władze, które podejmują takie decyzje, są wybierane przez mieszkańców.


@Im_from_alaska: Nie chcę tutaj za bardzo bronić jednej czy drugiej strony, ale to zdanie to zwykłe rżnięcie głupa, bo nie wierzę, że ten argument by do Ciebie trafił. :D
Jest masa niuansów w naszym modelu demokracji, które sprawiają, że
@CamusVevo: ja jestem za tym aby tworzyc takie warunki aby kazdy mogl funkcjonowac jak chce. Ty chcesz stworzyc okreslone warunki ktore promują jeden sposob kosztem drugiego. Nie wiem czego tu mozesz nie rozumiec, naprawde