Wpis z mikrobloga

@monarchista: tylko że twoja koncepcja "nowoczesnego państwa" to koncepcja jaka była wypróbowana w metropoliach USA w XX wieku (oni nie mieli problemów z kamienicami, budowali wszystko od nowa właśnie pod samochody) i ta koncepcja okazała się całkowicie nietrafiona, wynikiem są np. 7-pasmowe drogi przebiegające przez środek miasta które są wiecznie zakorkowane; to co ty nazywasz nowoczesnym państwem to w rzeczywistości przestarzała koncepcja która nie działa i na co mamy dowody
  • Odpowiedz
@monarchista:

a z czego wynika zakorkowana 7 pasmowa droga? :)

z tego co pisali ci wyżej - auto to ekstremalnie nieefektywna forma transportu po mieście i zajmuje bardzo dużo miejsca/osobę; zastanawiam się jak będziesz w stanie to zracjonalizować żeby wyszło że samochody po mieście jednak najlepsze
  • Odpowiedz
@monarchista:

czyli wg ciebie tam są korki na 7 pasmowce tylko dlatego, ze auto zajmuje duzo miejsca?

dlatego że ludzie zmuszeni są wybierać auto

Idac tym tokiem w polsce bedzie lepiej jak zabierzesz im pasy?

zabierając pasy i dając miejsca dla rowerów albo dodatkowe pasy wyłącznie dla szybkiej komunikacji miejskiej - tak, wtedy będzie lepiej bo więcej osób zrezygnuje z aut i będzie przemieszczało się innymi środkami transportu
  • Odpowiedz
@CamusVevo: no czyli wlasnie potwierdziles, ze twoim celem jest zmiana sposobu przemieszczania sie ludzi = chcesz zadecydowac o tym jak powinno wygladac przemieszczanie sie ludzi. nie dajesz im wyboru tworząc równe szanse tylko chcesz modyfikować infrastrukturę pod daną tezę i stopniowo wplynac na to zeby pod plwywem ograniczen "sami" podjeli twoja decyzje. No i wracamy do poczatku ;)
  • Odpowiedz
ylko chcesz modyfikować infrastrukturę pod daną tezę


@monarchista: no a co Ty chcesz proponując burzenie kamienic? XD
Boże chłopie, ale Ty #!$%@? głupoty w tym wątku, to to nawet zabawne jest.

(oni nie mieli problemów z kamienicami, budowali wszystko od nowa właśnie
  • Odpowiedz
@kuraku: ja nie chce burzyc kamienic ktore istnieją! No i ponownie brak #!$%@? czytania ze zrozumieniem. I mnie sie o jakies emocje posądza. Ja mowie o tym, ze jak jakiś stary budynek sie sypie to go orajmy a nie na sile trzymajmy bo ma 100 lat i to jest super. Come on.
  • Odpowiedz
@monarchista:

no czyli wlasnie potwierdziles, ze twoim celem jest zmiana sposobu przemieszczania sie ludzi = chcesz zadecydowac o tym jak powinno wygladac przemieszczanie sie ludzi.

tak, nigdzie nie mówiłem że nie chce, to ty ciągle zaprzeczasz że chcesz coś komuś narzucić mimo że w rzeczywistości chcesz to robić; chciałbym żebyś odniósł się do meritum - jak odkorkować metropolię gdzie 7-pasmówki nie wystarczają? dorzucić kolejne 7 pasów? a co jeśli to
  • Odpowiedz
@CamusVevo: ale ja nie mam wiedzy dlaczego pomimo 7 pasów są korki. Nie pomyslales, ze tam jst pewnie tysiac zmiennych ktore dokladają do pieca? A moze masz 7 pasów ale konczą sie dwoma, a moze są remonty, a moze są jakieś okienka opłat, a moze ulice na koncu są wąskie i nie dopasowane do tej 7 pasmowki. Serio nie jest trudno zakorkować 7 pasmowke jesli masz wąskie gardła. Wciąz nie
  • Odpowiedz
@monarchista:

ale ja nie mam wiedzy dlaczego pomimo 7 pasów są korki.

to dlaczego nie poszukasz na ten temat informacji zanim zaczniesz forsować swoją wizję świata? ja poszukałem i odpowiedź na wszystkie twoje wąpliwości to "NIE", nie ma remontów, nie ma opłat itp., jest to coś co możesz sam sobie zweryfikować i jest to coś co powinieneś zrobić ZANIM wyrobiłeś swoje zdanie na ten temat

Serio nie jest trudno zakorkować 7 pasmowke jesli masz
  • Odpowiedz
@CamusVevo: ale to ty mowisz, ze jest 7 pasow i są korki i na tej podstawie uznales, ze powiekszanie liczby pasów nie dziala wiec zmniejszenie ich tez nie robi roznicy. To wynika z logiki. Nie widzisz tego? To ty to twierdzisz mordo, nie ja. Ja biore pod uwage to, ze tam jest pewnie wiele zmiennych a nie tylko ta jedna. Tak samo jest z prawem do posiadania broni a wplywem
  • Odpowiedz
@monarchista:

ale to ty mowisz, ze jest 7 pasow i są korki i na tej podstawie uznales, ze powiekszanie liczby pasów nie dziala wiec zmniejszenie ich tez nie robi roznicy.

???????

To wynika z logiki. Nie widzisz tego?

?????????????????? pokaż mi logicznie w jaki sposób to wynika XD to jest straszne, zupełnie nie masz pojęcia o temacie a wypowiadasz się jak ekspert, straszne jest też to jak bardzo nie mam
  • Odpowiedz
@monarchista: napisałeś już kilku osobom tutaj że cię nie rozumieją - no więc może to nie jest tak że nikt nie potrafi cię zrozumieć tylko dobrze cię rozumiemy ale po prostu #!$%@? głupoty?xD
  • Odpowiedz
@pieknamarion: Uwielbiam ten argument ad obwodnica xD przecież Warszawa tez ma spoko obwodnice zrobiona w stylu Amsterdamu, czyli blisko centrum - i co? - a gowno s8 to najgorsza droga w Polsce o najgorszej przepustowości w kraju gdzie się stoi bardziej niż się jedzie xd problemem nie są obwodnice przeciwko którym nikt nie protestuje (chyba ze przebiegają przez ich dom) bo obwodnice wyprowadzają ruch tranzytowy z miast, tylko dzbany które
  • Odpowiedz
Ej a jak mam zakład ogólnobudowlany to narzędzia/ materiały budowlane mam wozić z jednego końca miasta na drugi rowerem czy autobusem?
  • Odpowiedz