Wpis z mikrobloga

@Tomaszku: nie mam zbyt dużej wiedzy, dopiero ją nabieram. Chciałbym te swoje oszczędności wrzucić w ETF. Część na rynki rozwinięte i część na rynki rozwijające się. Szukam też jakichś lokat lub funduszy dla dywersyfikacji portfela. Myślisz, że warto w tej chwili kupować ETF, o których napisałem?
@grzes1290: lokaty strukturyzowane kiedyś musiałem sprzedawać więc z grubsza wiem na co zwracać uwagę i gdzie są haczyki, ale poza tym nie czuje się jakimś ekspertem od kwestii inwestycyjnych, a już na pewnie nie, żeby doradzać coś konkretnego.
@grzes1290: Kupowanie ETF na szerokie rynki jest robione głównie long term czyli kiedy kupisz nie ma znaczenia, bo za 20 lat będzie albo 2000% zysku albo 2005% zysku - a jak będziesz czekał i czekał na lepsze czasy to potrzymasz to nie 20 lat a 19 i będziesz miał 1900% zysku
@Xianth2 mam zamiar kupić długoterminowo i mam podobne zdanie jak Ty. Jeszcze się zastanawiam czy kupić za dolary czy za jakąś inną walutę. Oczywiście nie biorę pod uwagę PLN
@grzes1290: I jak kupujesz to możesz zrobić tak: Co miesiąc kupować za 20% planowanej kwoty inwestycji. Nie trafisz dołków, ale nie trafisz też górek - mniej więcej wyrówna się za średnią cenę z danego okresu. Możesz zrobić mały tuning np kupować między 1 a 7 danego miesiąca - jak spada to kupujesz bliżej końca przedziału, jak rośnie to na początku. Ale czy to jest warte poświęconego czasu? Nie wiem.