Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 50
413 620 + 88 = 413 708

Znowu obrałem kierunek toruński, ale do Torunia nie dojechałem, bo cele były inne: 2 średniej urody dworki (do jednego nie dojechałem), jakieś budynki dworcowe dawnonieistniejącej kolejki wąskotorowej i przede wszystkim Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach.

No i tu się zaczęły schody, bo pojechałem "w ciemno" i okazało się że brama obserwatorium zamknięta, więc nie zobaczę ich siedziby mieszczącej się w parku i XIX-wiecznym dworku. Z kolei do największego radioteleskopu w Polsce (32m średnicy) nie było innej drogi niż przez jakiś zakład/podwórze, lub polem. Pstryknąłem więc fotkę na cyfrowym zoomie ( _) z odległości pół kilometra i muszę zapolować i się tam dostać przy jakiejś bardziej zorganizowanej okazji i niekoniecznie rowerem.

Co do samej jazdy - przez większość czasu było super. Noga dobra, gdyby nie fatalny wlot i wylot z miasta (zapchany most), to pewnie z 27 średnia by wyszła i to mimo dwóch kilkukilometrowych grawelowych odcinków. Z drugiej strony na sam koniec ubił mnie wiatr, upał, zbyt mała liczba przyjętych i zabranych ze sobą kalorii i wciąż zapchany nos i wracałem trochę na oparach co mi się przy tym dystansie zdarza co najwyżej w marcu/kwietniu, na start sezonu.

---------------
#kwadraty

Wyjechałem o 2 kwadraty ze swojej zwyczajowej strefy komfortu, którą wyznacza DDR Unisław-Toruń, a oprócz tego szutrem załatałem jakieś 3 kwadraty, będące częścią większej dziury.

Max square: 16x16 (-)
Max cluster: 515 (-)
Total tiles: 1745 (+5)

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1655400937yWuGybZXJJcFN6OnICkaf2.jpg
  • 6