Wpis z mikrobloga

@kiwajakotako433: Ale co niby ma byc wiecej? ISP nie ma zadnych obowiazkow rozbudowy czy brania udzialu w przetargach zwiazanych z dotacjami, mozesz poszukac na UKE o liste bialych plam ale nie oznacza, ze ktso bedzie cos z tym robil.
Do tego ostatniego przetargi bodajze w 2020 roku na przynajmniej dwa wojewodztwa nie wygral NIKT, kolejne przetargi maja byc celowane w samorzady, gminy a nie firmy. Tylko, ze samorzady zajmowaly sie RSS-ami
@krzywy_kanister: no nwm nie lecenie w #!$%@? z klientem przez 7 lat to mam głównie na myśli, wykopali i wstawili rurę wyprowadzeniowa do światłowodów przez ten czas rura jest pusta i zero informacji, jak chcę się czegoś dowiedzieć to ta sama śpiewka: "będzie gotowe w tym roku".
@kiwajakotako433: Przeciez to nie musi byc swiatlowod dla klientow koncowych tylko do ich sieci szkieletowej. Moj lokalny operator przez ponad 10 lat oferowal tylko radiowke 8mbs w mojej okolicy pomimo swiatlowodu w innym rejonie miejscowosci, gdy pojawil sie kabel z dotacji sami zaczeli kopac razem z podwykonawcami drugiej firmy.
@kiwajakotako433: u mnie pod posesją w studzience jest węzeł światłowodowy robiony z popc orange, stuknie w tym roku 5 lat, i podłączyć się nie można, nie wiadomo kiedy, nikt nic nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spawali do tego już 3 razy na przestrzeni tych lat, raz szkołę, raz firmę i raz sąsiednią wioskę jak kilkaset adresów tam podłączali, to właśnie wszystko trafia do tej studzienki z
@GratisLPG: firma którą ostatnio podłączyli jest kilkaset metrów dalej i ją podłączyli, spawali właśnie w tej studzience (ale to państwowe, więc było załatwiane) i się dało
Co więcej na stronach UKE, mapka czy ich baza w excelu do pobrania, adresy są ładnie wyliczone "do rozbudowy" do końca roku 23, w tym mój i ta lista tak 2 lata już tam jest. Ale jak napiszesz do cppc.gov to piszą że to nieaktualne,
@GratisLPG: musisz się precyzyjniej wyrażać, nie zawsze wina jest po stronie drugiej strony. Firma którą podłączyli nie ma żadnej skrzynki orange, żadnego słupka, nic tam nie ma, idzie światło z tej studzienki do środka do budynku.
Nie znam wszystkich formalności jak to się odbywa co jest wymagane, chciałbym tylko coś zrobić żeby się do tego podłączyć. Z ludźmi z którymi rozmawiałem którzy te światłowody ciągnęli i łączyli, twierdzili że to jest
musisz się precyzyjniej wyrażać,


@borsuk321: sorry, ale nie chce mi się. Pracuje w ISP ponad 5 lat, wiem jak wyglądają podłączenia w studniach kablowych, na słupach, jak buduje się szkieletówkę, dosyłówkę, przyłączeniówkę ale ludzie jak zwykle przekazywane informacje przekręcają na swoje rozumowanie.