Wpis z mikrobloga

@Cedrik: o psychiatrii widzę tylko jeden rozdział. Reszta to np.:

> Ewa oddała się szatanowi w dedykacji. Od tego czasu jest dręczona przez złe duchy i opowiada mi o tym, jak to jest, być opętaną

> Razem z medium Rafałem Hołubowskim odwiedzamy: Nawiedzony hotel w zamku w Dobrej

> satanistka Albruna zapozna nas z trochę innym spojrzeniem na opętanie, koncepcją opętania idealnego, któremu się poddała

> Matka walczy o swoje dzieci
@dodo_:

Czyli napisałeś i wydałeś książkę o zjawiskach które z punktu widzenia nauki nie istnieją

Ale wiesz, że nauka to tylko narzędzie badające to co uznaliśmy za "materialne", a sama w sobie nie jest niczym "szczególnym" (żadnym aksjomatem)?
Jeżeli wyobrazisz sobie oś na której po prawej masz materializm, a po lewej to co nie materialne, to zadaniem nauki jest zmniejszanie ilości niewiadomego po prawej stronie osi, nic więcej...

Śmieszne, że ludzie
@dodo_: O, to przedstawię Ci różnicę:

- Książka w której udowadniam, że płaska ziemia istnieje

- Książka w której analizuję historię ludzi kiedy wszyscy wierzyli w płaską ziemię, pokazuję różnego rodzaju poglądy na temat wiary w płaską ziemię oraz historię osób, które wierzyły - na przykład historie gościa, który chciał zbudować rakietę, by udowodnić, że ziemia jest płaska. Ale nigdzie nie piszę, że ziemia jest płaska. Skupiam się na historiach o
@Cedrik: czytałem opis na Empiku i spis treści i zgodnie z Twoją skalą porównania mam wątpliwości do której strony jej bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wklejam ten oficjalny opis:

Michał Stonawski, badacz zjawisk paranormalnych, który całe życie poświęcił tropieniu prawdy, tym razem zabierze cię do świata opętań i egzorcyzmów. Razem z nim trafisz do nawiedzonych domów, gdzie autor rozmawiał z opętanymi, szeptunkami i satanistami. Ruszysz
Mam rozumieć to że wszystko click-bait (a raczej książko-bait) z okładką inspirowaną jednym takim filmem (xd) który ma się sprzedać lewej stronie rozkładu Gaussa. A tak na prawdę, w samej książce przeprowadzasz sensowną analizę, wiec sumienie czyste ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dodo_: Masz rozumieć, że to jest reportaż o temacie opętań a nie książka próbująca przekonać Cię, że demony/duchy etc. istnieją - nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Moją
@Cedrik: Powiedz mi, czy to się moralnie różni od tego, co robi "dr" Zięba?

W kraju, gdzie onkologia leży, Zięba promuje lewoskrętną witaminę C na raka.

W kraju, gdzie psychiatria leży, Cerdik propaguje historie o prawdziwych egzorcyzmach.

Jedyna różnica polega na tym, że nie sprzedajesz "lewoskrętnej witaminy C", tylko książkę, która przedstawia sprawę: "jedni mówią, że pomaga witamina C - inni, że magiczna woda z Medjugorie".

Piszesz, że dwa lata pracowałeś