Wpis z mikrobloga

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W przyszłym tygodniu idę w końcu dać wypowiedzenie w firmie w której pracuję koło 8 lat (w tym roku będzie 27 na liczniku).
Zaczynałem jako pomocnik na produkcji, a potem wskoczyłem do biura bo zobaczyli że coś nie coś potrafię.

Wiem że dosyć długo się zasiedziałem, ale było wygodnie do czasu więc nie narzekałem zbytnio xD
Plus sam fakt że nie robiłem tylko swojego, ale w pewnym momencie nauczyłem się trochę logistyki, trochę kontaktu z klientem, liznąłem trochę księgowości i kilku innych działów (firma raczej mała więc trzeba było się zastępować) więc doświadczenia i pewności siebie w tym co robię trochę nabrałem.

Od jakiegoś czasu uczyłem się na front-end, byłem już nawet na "przed"-stażu w jednej firmie (dostawałem jakieś zadania do zrobienia żeby zobaczyć czy ogarniam, potem byłby już płatny staż) jakoś rok temu. W międzyczasie wykupiła nas Ameryczka, obiecali złote góry, a ja głupi uwierzyłem i odpuściłem przed-staż xD trochę żałuję bo byłem w fazie ostatniego projektu (z użciem ts'a i reacta którego tak naprawdę ogarnąłem w miesiąc na tyle żeby zrobić ten projekt).

Nie zmienia to faktu że uczyłem się dalej, ale stwierdziłem że spróbuję czegoś innego zwłaszcza że w firmie źle się dzieje a ja już zbyt długo odkładałem przejście do IT i mam nadzieję że tym razem się uda i wskoczę do #testowanieoprogramowania zwłaszcza że ogólnie IT nie jest mi obce. Jestem już w trakcie nauki, potem dalsze douczanie na wypowiedzeniu + chciałbym spędzić 2 max 3 miesiące na takim przyciśnięciu z nauką i szukaniu 1 pracy w tym kierunku, kasy mam odłożone na jakieś 10mscy o ile inflacja nie skoczy do kosmosu xD.

Macie jakieś porady na nową drogę życia? (σ ͜ʖσ)

#programowanie prawie #programista15k #pracait #tester
  • 8
@kimikini: lekko ponad 4k na rękę (plus mulitsport i luxmed), dam sobie rękę uciąć że jak pójdę z wypowiedzeniem to będzie propozycja podwyżki, wiem że każdego da się zastąpić ale serio będzie ciężko im znaleźć kogoś kto w takim stopniu będzie ogarniał program w którym pracujemy, w dodatku chcieli ze mnie zrobić key usera w dynamicsie bo na nim działa firma matka w stanach, więc w jakimś stopniu pokładają we mnie
@Exende: Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i
@kimikini: lekko ponad 4k na rękę (plus mulitsport i luxmed), dam sobie rękę uciąć że jak pójdę z wypowiedzeniem to będzie propozycja podwyżki, wiem że każdego da się zastąpić ale serio będzie ciężko im znaleźć kogoś kto w takim stopniu będzie ogarniał program w którym pracujemy, w dodatku chcieli ze mnie zrobić key usera w dynamicsie bo na nim działa firma matka w stanach, więc w jakimś stopniu pokładają we mnie
@suqmadiq2ama: Coś w tym może być, ale z drugiej strony plan na to jest na nowy rok żeby zacząć wdrażać.
Więc pewnie dopiero wtedy zaczęlibyśmy gadać o nowych warunkach (a z mojej strony byłyby na pewno zdecydowanie większe).