Wpis z mikrobloga

Czy lubisz i wierzysz w teorię spiskowe?
wfyokyga - Czy lubisz i wierzysz w teorię spiskowe?

źródło: comment_1655165257GvvQ1H66bko14GtYNnFhlk.jpg

Pobierz

Czy lubisz takie coś?

  • Tak 21.3% (358)
  • Nie 15.0% (252)
  • Niektóre się sprawdziły 8.1% (136)
  • Wszystko to jest prawda tylko to ukrywajom 13.0% (218)
  • Wujek mi mówi że to jest prawda najprawdziwsza 7.6% (127)
  • Tylko gupki w to wierzą 5.0% (84)
  • Nie wierzę ale niektóre są interesujące 18.5% (311)
  • Lubie takie coś posłuchać/przeczytać itd. 8.9% (150)
  • Nie wiem/sprawdzam 2.6% (43)

Oddanych głosów: 1679

  • 22
@wfyokyga: kiedyś byłem zainteresowany takimi teoriami, niestety potem zacząłem weryfikować co po niektóre i wyszło na to że w większości to wszystko to polityczne fanfiction kierowane do ludzi którzy mają za dużo wolnego czasu i nie mają swojego hobby


@spajdermen raczej większość jest sztucznie stworzona w celu łatwego ośmieszenia w przestrzeni publicznej kogoś kto ujawni prawdziwy sekret. Tajne służby USA starają się przewidzieć wszystko, więc wymyślają najbardziej pokręcone rzeczy, tak żeby
@szuineg: >raczej większość jest sztucznie stworzona w celu łatwego ośmieszenia w przestrzeni publicznej kogoś kto ujawni prawdziwy sekret
Widziałem to stwierdzenie milion razy i jak zwykle jest ten sam problem: brak jakichkolwiek dowodów na to że taki proceder rzeczywiście zachodzi. I to konkretnych dowodów - kto, kiedy, gdzie, w jaki sposób, przykłady. Cokolwiek co nie spełnia tych wymogów nie różni się niczym od bajkopisarstwa.

Mając jakąś dziwną teorię i wybór między
@spajdermen a czy są dowody kto, gdzie, kiedy zleca i prowadzi farmy troli internetowych?
A czy wątpisz w to że takowe istnieją i w ten sposób różne grupy starają się manipulować ludźmi?
Każdy kto nie używałby tak wspaniałego narzędzia do ewentualnego ukrycia swoich działań byłby głupi.
@szuineg: no to łap kolejną brzytwę, tym razem Hitchensa. Jeżeli możesz coś uznać za prawdziwe bez posiadania na to dowodów to ja równie dobrze mogę taki argument odrzucić nie posiadając na niego żadnej kontry. To że jesteś w stanie wkręcić sobie coś za pomocą jakichś analogii i retoryki nie oznacza jeszcze że to co mówisz jest prawdą, nawet jeżeli uważasz że takie rozważania mają sens.
Ziemia orbitująca dookoła słońca też była teorią spiskową; istnienie dinozaurów poniekąd również; a świeże i z lokalnego podwórka - 8 minut, które zabiło Leppera. Nie jest łatwo znaleźć taką igłę w stogu siana, a jeszcze trudniej stanąć w jej obronie gdy niemal całe społeczeństwo jest przeciwko. Nawet na tym obrazku z górą lodową widać zrównanie potencjalnie prawdziwych teorii z płaską ziemią czy ogólnie "fake newsami". Jak świat pójdzie w złą stronę to
8 minut, które zabiło Leppera,

@slammeri: Weź z tym nawet nie zaczynaj, bo te "8 minut" zostało nagrane 10-11 lat przed jego śmiercią i to w trakcie obrad dotyczących odwołania go z jakiejś pozycji. Lepper również przegrał sprawy o oczernianie, nie pokazując żadnych dowodów.

Nie jest łatwo znaleźć taką igłę w stogu siana

Po prostu ilość tworzonych teorii jest na tyle duża, że ktoś prędzej czy później trafi.

Ziemia orbitująca dookoła