Wpis z mikrobloga

Czy ćwicząc 2/3 partie na dzień lepiej jest
(przykładowo robię biceps i klatę)

Dojechać najpierw jedną partie
1. podciąganie, wyciskanie hantli. wyciskanie hantelków
2. ł. płaska, dipy, rozpiętki

Robić najpierw wielostawowe, a później izolacyjne naprzemiennie
1. ł płaska
2. podciąganie
3. dipy
4. wyciskanie hantli
5. itd itd

Z jednej strony wiem, że wielostawowe na koniec to nienajlepszy sposób, bo jesteś zmęczony i możesz nie robić takich osiągów, jak gdybyś robił je na początku. Z drugiej nie wiem czy hipertrofii służą przerwy 10-15 minutowe, kiedy kończysz serie na biceps, a później, w przerwie między następnym ćwiczeniem robisz serie na klatkę.

#mikrokoksy #silownia
  • 12
@Loginconajmniej4znaki: Nie wiem co w tym rozpisie jest nieczytelnego ćwiczenia na biceps to
1. podciąganie podchwytem
2. wyciskanie sztangą (w moim środowisku to to samo co hantla, hantelki to te małe xD)
3. wyciskanie hantelkami

Wszystkie z tych 3 ćwiczeń aktywują biceps, a fakt że przy podciąganiu pracują inne partie ciała ma mniejsze znaczenie
@aligancko: czyli robisz podciąganie jako ćwiczenie na biceps a plecy ćwiczysz w całkiem osobny dzień? muszę przyznać że spotkałem się z wieloma idiotyzmami dotyczącymi planów treningowych ale plasujesz się w top 3 xD

i w jaki sposób WYCISKANIE "robi" biceps? przy wyciskaniu biceps pełni jedynie funkcje stabilizacyjną, tak jak na ławce płaskiej
@Loginconajmniej4znaki: No a z jakiego powodu miałbym ćwiczyć wyłącznie ćwiczenia izolowane? Pierwszy raz się spotkałeś z tym że partie można trenować więcej niż 1x w tygodniu? Rozumiem że jak już zrobię serie na podciąganie w celu wykorzystania go jako ćwiczenie wielostawowe na biceps to już muszę zrobić plecy, bo inaczej wykopek mnie wyśmieje?
@Loginconajmniej4znaki:

i w jaki sposób WYCISKANIE "robi" biceps? przy wyciskaniu biceps pełni jedynie funkcje stabilizacyjną, tak jak na ławce płaskiej


Zarówno w planach treningowych Jeffa Calaliere jak i Jeremyego Ethiera podciąganie się było przedstawiane jako ćwiczenie wielostawowe na biceps.
Ich się spytaj, albo dodaj do top 3 'idiotów'
@Loginconajmniej4znaki:

to wielostawowe czy na biceps?


Ćwiczenia wielostawowe mogą być ukierunkowane tak, żeby oddziaływać bardziej, lub mniej na konretną partię

Bo idąc twoją logiką jak robie wyciskanie na ławce płaskiej to MUSZĘ od razu zrobić trening barków bo płaska aktywuje przedni akton XD