Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie mój kumpel, bo znalazł jakieś perpetuum mobile i nie wiem jak, ale zawsze ile wydatków by nie miał w danym okresie to potem mówi mi: "W sumie to sobie przypomniałem, że mam odłożone jeszcze 5000 na takim koncie/w skarpecie/skrzynce".

Zarabia 3500 miesięcznie. Jak miał jakieś wydatki, dentystę, samochód, etc, wyliczyłem, że nie ma prawa utrzymać płynności finansowej, a zawsze się okazuje, że nie wiadomo skąd i tak zawsze wyciągnie, gdy jest czarna godzina te 5000.

I tak ostatnio mu powiedziałem:

"Stary, nieważne ile byś nie wydał w danym miesiącu, możesz wydać 10 tysięcy, 20, 50, 100, milion i tak zawsze przypomnisz sobie, że masz gdzieś jeszcze te 5000 schowane"

Jak to #!$%@? jest możliwe?

#pieniadze #zjawiskanadprzyrodzone #paranormalne #hajsiwotag #pracbaza #oszczedzanie #heheszki #wydatki
  • 26
@Ynfluencer: Ja mam podobnie, tylko w druga stronę. Zawsze staram się oszczędzać i niby dostaje te 5k wypłaty ale jak się okazuje, że nagle coś mi wypada i potrzebuje gotówki to się okazuje , że miałem przed chwila 5k a już mam okrągłe zero.
@Positano1: zgadza się. Sam robię podobnie. Tak naprawdę nikt nie wie ile mam na koncie i ile zarabiam. Mam samochod za 3k, stać mnie kupić taki za kilkadziesiąt tysięcy tylko po co jak jezdze tylko rowerem, samochodem robię może że 100-200km miesięcznie tylko jak deszcz pada. Nie chwaliłem się zarobkami, podwyżkami, premiami ani własnym rodzicom, gdy z nimi mieszkałem, ani swojej kobiecie z którą mieszkam. Wydatkami dzielimy się mniej więcej po
@Positano1: @credenss: I bardzo dobrze robicie. Ja niestety popełniłem ten nieopatrzny błąd, że powiedziałem rodzinie, że zarobiłem na giełdzie bardzo dużo pieniędzy rok temu i teraz wszyscy powtarzają, że ja się powinienem z nimi dzielić, nagle nikt mi nie daje prezentów (ja tak), bo każdy uważa, że skoro mam tyle pieniędzy to nie zasługuję na to, żeby jeszcze cokolwiek dostać, bo już bym miał za dużo.

No, ale i tak