Wpis z mikrobloga

Hej, szykuję przejście na ios, i mam kilka wątpliwości, byłby w stanie ktoś tu pomóc?
1. Mam trochę sprzętu bluetooth, głośnik, słuchawki, zestaw audio w samochodzie. Czy po bluetooth nie ma żadnej różnicy w łączeniu się względem androida?
2. Jak z udostępnianiem zdjęć czy filmów na youtube/canal+? Można to wysłać bez problemu na chromecast albo smart tv?
3. Widget ICM Meteo, dla mnie bardzo przejrzysty, jest na ios?
4. Youtube Vanced nie ma na ios, ale widzę że jest Youtube++. Działa to jakoś?
5. Chciałbym wrzucić sobie bajki dla dziecka bezpośrednio na telefon i udostępniać je na chromecast przez VLC, tak to przynajmniej teraz robię. Co tu się nie uda przy ios?
6. Jak działa apka Wykopu na ios?

Dzięki z góry za pomoc.
#ios #apple #iphone #android
  • 25
@Pr2speQ: Cześć, z racji, że sam od niedawna mam iPhone i służy mi jako drugi tel to odpowiem tylko na te pytania co znam odpowiedź.

1. Słuchawki, audio w aucie, itp. działa bez problemów. Tak samo.
6. Znacznie lepiej jak na Androida (tak uważam, a korzystam głównie z Androida)
@kermirz ale żeby coś na telewizorze odpalić to z pilota korzystasz czy możesz z aplikacji youtube odtworzyć coś bezpośrednio na tv? Bo nie jestem pewien czy to zadziała normalnie, ale ostatnio np. widziałem że przez apke Google zdjęcia można normalnie na telewizor udostępniać jak na androidzie
@Pr2speQ: przez aplikacje da rade tez, google to tez swoj ekosystem. Ja glownie otwieram na tv w aplikacji youtube. Moze z raz czy dwa zrzucilem przez aplikacje youtube na telefonie cos na tv (przez ten wbudowany sharing w apce youtuba).
@Insiders nie mam telewizora właśnie a projektor z doczepionym chromecastem. Więc pewnie na upartego bym mógł appletv tam dokupić. Ale wtedy znowu żona z Androidem nie będzie mogła z tego korzystać... dlatego szukam opcji które mogą pogodzić oba systemy.

A są jakieś telewizory z air play wbudowanym? Bo w niedługiej perspektywie telewizor akurat planuję kupić
@Insiders ok, widzę że chromecast ma wsparcie dla iOS więc nie powinno być z tym aż tak dużego problemu. Zakładam że apki od Apple nie będą z tym współpracować, ale inne powinny sobie poradzić?
Głównie mi chodzi o Youtube, Canal+ i VLC, ale z tego co widzę nie powinno być tu problemu. Ale pewnie przed zakupem z jakimś znajomym sobie to sprawdzę wszystko żeby się nie rozczarować.
@Pr2speQ: w kwestii bt, jeśli zestaw samochodowy jest starszy i wymaga importu książki telefonicznej z telefonu, to na iOS się tego nie zrobi - przestali to wspierać. Jeśli jest nowszy i wykorzystuje książkę z telefonu to git. Do starszych w razie czego można sobie kontakty wgrać jakimś Androidem z szuflady albo laptopem przesyłając plik vCard do zestawu.
@Pr2speQ: 1. działa wszystko, nawet myszkę i klawiaturę podłączysz jak się uprzesz
2. na smart tv jakoś mi się udawało streamować z YouTube'a i netflixa. Tylko to w zasadzie się odpalało w appce na tv i na telefonie zostawała nawigacja, więc do netflixa np trzeba było się logować dodatkowo na konto. Ale nie wiem, bo dwa razy się tym bawiłem i mogłem coś źle robić
3. https://apps.apple.com/pl/app/pogoda-icm-meteo/id1065375432?l=pl wygląda, że jest prosty
@HaPPe dzięki :) ale co masz namyśli mówiąc o treściach drm? Mam pobrane bajki z youtube'a, po prostu w VLC nauczyłem dzieciaki że odpalam 2 bajki i to jest koniec. Na Youtube mogą zbyt łatwo zostać przekonane że ta kolejna bajka jest im niezbędna do życia. Wyświetlanie na telewizorze/projektorze w teorii tutaj załatwią sprawę, ale jest z jednej strony autoodtwarzanie na yt, z drugiej strony czasem w terenie na samym telefonie coś
@pc24
@Nie_znany dzięki, w takim razie wygląda to dobrze, większość rzeczy jak nie wszystko powinno mi działać :) na jakieś utrudnienia jestem przygotowany, ale właśnie wolałem się upewnić że się nie rozczaruję jakoś mocno chwilę po zakupie
@RozowaZielonka na to trochę liczę, bo teraz żeby dojść do ładu że sprzętem to czasem jest masakra... 3 sprzęty mam w domu, i jak żona chce sobie włączyć głośnik z muzyką, to mimo że ja w pracy mam muzykę na słuchawkach i tam leciała, to sobie co chwilę z tym przeszkadzaliśmy...
@Pr2speQ: generalnie może Ci brakować interaktywnych widgetów, bo na iOS one służą jedynie do podglądu informacji, widżet muzyki nie służy do przełączania do następnego utworu, bo nie i #!$%@?. Druga kwestia, to ułożenie home screena, zawsze, nie ma zmiłuj, będzie się uzupełniał od lewego górnego rogu. Nie da się wrzucić appek tylko w dolny rząd. I gest cofania jest inny niż na andku i niestety nie jest systemowo zaimplementowany, więc jeśli
@Nie_znany śmiesznie z tymi gestami, szczególnie że to jest już ładnych kilka lat w iPhone'ach. Ale spodziewam się że jak się gestem nie da cofnąć to jest przycisk wstecz gdzieś na ekranie. Zgodzę się że irytujące, ale brzmi jak coś co umrze prędzej czy później, bo albo dana apka nie jest od 5 lat rozwijana i zniknie, albo ktoś w końcu się weźmie i to dorobi.

Widzety do przeżycia, pewnie kiedyś zrobią
@kiedys_to_byl_hibhob pewnie na tym się skończy, ale to na spokojnie, czekam i tak jeszcze u operatora aż wskoczy to czego mi trzeba, mam nadzieję że czasy oczekiwania pi kilka miesięcy już minęły i będzie to dostępne niedługo.