Wpis z mikrobloga

Zróbmy nitkę z przykładami gdzie technologia zrobiła krok do tyłu i utraciliśmy dostęp do pewnych możliwości, udogodnień czy "ficzerów" jakie kiedyś już były dostępne. Ja zaczynam:

- kilkukrotnie szybsze podróżowanie po świecie dzięki naddźwiękowym samolotom pasażerskim

#technologia #ciekawostki #nauka #zainteresowania
siepan - Zróbmy nitkę z przykładami gdzie technologia zrobiła krok do tyłu i utracili...

źródło: comment_1654920612bSYHGHsJHLmPG4wXZMyrqD.jpg

Pobierz
  • 222
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@vapores: o tym, że rozwój technologii smartfon+lokalizator+net doprowadził do 'kroku wstecz' w dostępie do lekarza (słynne 'sextelefony bez kamerki' "chory? to proszę odpoczywać; nie, nic nie przepisuję, odpocząć. jeden dzień zwolnienia panu wystarczy?"), lasu, cmentarza, knajpy, itp. ograniczenia w przemieszczaniu się.

Ale czaję, że dla piwniczaka bez znaczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Zdjęcie z rynku ranigastu max


@DeoLawson: można kupić pod nazwą famogast, ale jest na recepte.

@ThreeTree:

nieprawda

Ranigast Max -> ranitydyna 150mg
Famogast (na receptę) -> famotydyna 20mg/40mg
Famotydyna Ranigast (bez recepty) -> famotydyna 20mg

Wszystkie preparaty z ranitydyną zostały wycofane z obrotu na całym świecie (a na pewno w UE i USA) z powodu trudnego do uniknięcia zanieczyszczenia samej substancji czynnej o potencjalnym działaniu rakotwórczym.
- kilkukrotnie szybsze podróżowanie po świecie dzięki naddźwiękowym samolotom pasażerskim


@siepan: dupa Jaś. Drogie, dużo bardziej szkodliwe dla środowiska, uciążliwe dla mieszkańców w poblizu tras przelotowych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
i co by nam dało sklonowanie Einsteina? Przecież czasy w których żył dały mu ten rozgłos i możliwości. Dziś taki gościu mogłoby sobie być, nie wiem programista albo jednym z setek tysiecy naukowców. Mądrych głów nie brakuje tylko odkrycia w dzisiejszych czasach nie są tak spektakularne jak kiedyś i wszytko trwa latami, a jak już się coś uda odkryć i udowodnić to jest to zasługa wielu osób. Czasy samodzielnych odkryć już dawno
Ja to się obawiam, że świat tak się pozmienia, że za 15 lat w oogle będzie ciężko z turystyką, pal #!$%@? naddźwiękową.


@Lohengrin: Brak Januszy i Grażyn męczących konie pod Morskim Okiem, brak Brajanków srających na wydmach, brak #!$%@? tłumów na ulicach Warszawy.

Jestem za. Gdzie podpisać?

solidny pieniądz oparty na zlocie, a nie na zaufaniu. Ostatnio w historii (nie licząc Bretton Woods od IIWW, gdzie dostaliśmy papier, który jednak USA
@monarchista: masz rację, pomyliłem m/s, w jakiej podawana jest prędkość dźwięku z km/h - ludzie z pociągami są obecnie mniej więcej w połowie tej wartości, bo prędkość dźwięku też nie jest stała