Wpis z mikrobloga

@siepan: Ja to się obawiam, że świat tak się pozmienia, że za 15 lat w oogle będzie ciężko z turystyką, pal #!$%@? naddźwiękową.
Swoboda przemieszczania się do której tak przywyklismy chyba przemija - obym się mylił.
  • Odpowiedz
@siepan: samochody elektryczne. Ostatnio mailem rozmowę, ze problemem samochodów elektrycznych nie jest zasięg a postrzeganie podróży. Po prostu musimy zmienić mindset ze w trakcie podróży czeka nas x-godzinna przerwa żeby naładować baterie. Wiec wracamy do podróży dorożkami i nocowania w przydrożnych zajazdach
  • Odpowiedz
@siepan: ten samolot był tak drogi w eksploatacju że bilety na loty nim kosztowały 12k usd. wielu ludzi nawet tych zamożnych wolało kupić bilety pierwszej klasy na zwykły lot za ułamek tej ceny, lecieć dłużej i dobrze się bawić popijając szampana na pokładzie. tej samolot był fajny ale nie jako maszyna z przeznaczeniem dla lotów komercyjnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 433
@Modraszek_bagniczek: i co by nam dało sklonowanie Einsteina? Przecież czasy w których żył dały mu ten rozgłos i możliwości. Dziś taki gościu mogłoby sobie być, nie wiem programista albo jednym z setek tysiecy naukowców. Mądrych głów nie brakuje tylko odkrycia w dzisiejszych czasach nie są tak spektakularne jak kiedyś i wszytko trwa latami, a jak już się coś uda odkryć i udowodnić to jest to zasługa wielu osób. Czasy samodzielnych odkryć
  • Odpowiedz
@jamnig: ludzi z takim potencjałem pewnie każdy z nas już spotkał kilkunastu w tym roku, po prostu żaden z nich nie zajmuje się nauką/ tematem w którym bym tak namieszał, takie jest moje zdanie.
  • Odpowiedz
@siepan: fora internetowe i co za tym idzie, dostep do wyszukiwania odpowiedzi na rozne problemy, spolecznosci tez padly, ktore byly 10000000x lepsze niz grupki na facebooku
  • Odpowiedz
@siepan solidny pieniądz oparty na zlocie, a nie na zaufaniu. Ostatnio w historii (nie licząc Bretton Woods od IIWW, gdzie dostaliśmy papier, który jednak USA sobie dodrukowywało) pegowany był do złota przed I Wojna Światowa, gdzie oczywiście przy wydatkach wojenny trzeba było popsuć walutę. Generalnie wszystko było prostsze - dostawałeś hajs, który nie był momentalnie zjadany przez inflację, łatwo się prowadzilo międzynarodowy biznes, gdyżinne państwa też często miały kasę opartą o standard
  • Odpowiedz
DEMOKRACJA

Władza w rekach ludzi.
Sami sie wybieraja, nie ma doplywu swiezej krwi jesli nie jestes czescią establishmentu
Nikt nie pije cykuty, nie jest wypedzany
  • Odpowiedz