Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ech, wiedziałem, że nie będzie tak kolorowo z wzięciem tego żelaza dla krwiodawców z refundacją 100%. XD

Lekarz mi wypisał receptę z kodem uprawnień ZK, ale jednocześnie wpisał odpłatność 100%. No i w aptece mówią, że nie mogą mi wydać za darmo bo ich system nie puszcza.

Tymczasem w rozporządzeniu w sprawie recept jest jak byk napisane:

w przypadku gdy recepta zawiera kod uprawnień dodatkowych pacjenta, osoba wydająca wydaje produkt leczniczy, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrób medyczny za odpłatnością wynikającą z określonego przez nią uprawnienia dodatkowego pacjenta, w przypadku jeżeli kod uprawnienia dodatkowego występuje w zbiegu z oznaczeniem „X” albo „100%” dotyczącym odpłatności, osoba wydająca przyjmuje, że oznaczenia tego nie wpisano


No to ja się pytam co jest kurła? Czy ja czegoś nie rozumiem, czy oni? Czy powyższe dotyczy recept papierowych, czy elektronicznych też? Bo w trzech aptekach byłem i chcą ode mnie pieniądze. XD

Jedna babka mi zasugerowała, że może kod EAN/GTiN lekarz źle wybrał, prawda to? Na recepcie nie mam tego przypisanego do Tardyferonu.

Leci z nami jakiś farmaceuta może?

Ech, człowiek chciał pierwszy raz po 12 latach oddawania skorzystać z jakiegoś bonusa, a tu taki #!$%@?. XD

Przynajmniej też pierwszy raz się legitne przed kolejkę #!$%@?. XD
O dziwo nikt nie miał pretensji na pokazaną kartę pułapkę i grzecznie puszczali. ( ͡ ͜ʖ ͡)
#krwiodawstwo #krew #farmacja #zalesie
  • 4
@Krupier: w rozporządzeniu są zapisane konkretne eany, które można wydać bezpłatnie z uprawnieniem ZK, więc jak masz wypisany inny EAN, a o to bardzo łatwo bo tardyferonu jest około 20 jak nie więcej eanow w bazie(różne rejestracje, importy równoległe) to Ci nikt nie wyda, bo NFZ odrzuci taką refundację. Btw. Ty eanu nie zobaczysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cara39: czyli tak jak ta babka mówiła, może faktycznie lekarz wybrał jakiś inny Tardyferon (konkretnie to miał być Tardyferon Fol) skoro mówisz, że one są różne.

Skontaktuję się z lekarzem chociaż powoli zaczyna mi się odechciewać zachodu dla tych 20 zł. :/
@Krupier: to są te same leki, tylko np. jednen jest importowany z Rumunii a drugi z Danii (nie pamiętam skąd są akurat Tardyferony, rzucam hasłowo), każdy ma inny EAN, pytanie czy ten co podlega pod uprawnienie ZK jest w ogóle dostępny (musiałbyś podpytać, ja nie mam obecnie opcji sprawdzić), co do tego jakie ZK obejmuje to: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu leków