Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak w firmach w których pracujecie wygląda rejestrowanie czasu? U mnie obecnie wygląda tak, że nie można pracować powyżej 8h, tzn. można, ale rejestrowany czas wynosi max 8h, więc jak pracujesz więcej to ok, ale wiadomo nic z tego nie będziesz miał. To raczej normalnie że nikt nie kończy pracy po równych 8h, więc nawet te 15-20 minutowe czasy po pracy w całym miesiącu się zbierają, czasami zdarzy się nawet i więcej bo chce się koniecznie coś dokończyć. I tak właśnie z ciekawości jak to u was wygląda?
#programowanie #programista15k #programista25k
  • 25
@itsover: Ja tutaj nie narzekam oczywiście, po prostu tak mam, ze lubię dokończyć konkretne zadanie, albo czasami jeszcze ktoś się do ciebie zwróci z prośbą o pomoc i czasami tak schodzi. Fakt mogę tak robić, ale bardziej mnie ciekawiło czy to normalna praktyka w firmach
@bruce: Dostajesz przydzielone zadanie i nikogo nie obchodzi czy spedzisz nad nim pelne 8h czy 2. W ostatnim tygodniu mam naliczone 4h pracy a reszta to swoje projekty lub pomoc w zespole.
@bruce: u mnie w jednej instytucji (nie korpo), było tak, że powyżej 15 min pisalo się taki wniosek z krótkim opisem po co się siedziało (jedno zdanie), podpisywał szef i to szło do kadr. Dla wygody robiło się to raz w tyg. lub miesiącu.
@Djelon: obiad to jest 15-20 minut a jak plotki to głównie na temat projektów, więc raczej praca, ale fakt wtedy by wyszło około 8h
@Dethspike: to już luksusy normalnie,
@justypl: to już wolę tak jak jest u nas i niech nie będzie nadgodzin
@Ekscentryczny_obserwator: Po prostu będę starał się kończyć o ustalonej godzinie
@Kuriozal: U nas taski są dość realnie na tydzień rozpisane, więc jakby się robiło
@bruce: Rzadko zdarza się bym pracował równe 8h. W praktyce bywa to czasem mniej czasem więcej.

Od lat mam wyrobioną solidna markę i absolutnie nikt nigdy nie #!$%@? się np do tego że nie ma mnie w południe 2h w robocie czy jak odmawiam spotkań po 16:30 bo dbam o balans i higienę pracy.

Do tego stopnia że ludzie z oddziału z USA wolą przychodzić wcześniej by mieć pewność mnie złapać