Wpis z mikrobloga

Mireczki jak obiecałem to i wracam z feedbackiem
Nawiązując do tego wpisu klik

Tldr:
Kupiłem na olx konsolę za 1800 zł, okazało się że był to oszust.
Złożyłem zgłoszenie bez nadziei na odzyskanie kasy, lecz dostałem pismo z prokuratury, że skierowali akt oskarżenia przeciwko jakiemuś ziomkowi.

Wychodzi na to że ja byłem głupi, że mu tę kasę wpłaciłem ale on był jeszcze głupszy, że zamiast podać konto słupa, podał swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawołam jak dostanę jakąś kolejną informację.

Ps. Tak wiem, że nawet prawomocny wyrok nie jest równoznaczny z odzyskaniem kasy, bardziej mi zależy by utrzeć nosa cwaniaczkowi.

#oszukujo #olx #policja
Odwrocuawiacz - Mireczki jak obiecałem to i wracam z feedbackiem
Nawiązując do tego ...

źródło: comment_1654866867IialWTMOrfBzpjn6N8RC8u.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odwrocuawiacz: jeżeli będzie chciał niższy wyrok to musi oddać kasę. Przerabiałem temat, dostałem zwrot kasy przekazem, a typ zamiast pierdla dostał ograniczenie wolności.
@k_a_h_l_u_a: ktoś tu nadmiernie ufa wymiarowi sprawiedliwości.

Nie odda 1800 zł sam w ciągu np roku od skazania to idzie siedzieć.


Znam podobne przypadki:
1) typ w tym czasie znika i życzę powodzenia w usadzaniu go.
2) akcja jest organizowana na pana żula spod sklepu/słupa który założył konta na swoje dokumenty za określoną kwotę. Może potoczyć się różnie, ale w większości przypadków zakończy się -1800 zł

Jedyne opcje gdy op dostałby
@basalyk44: akurat troszkę postalkowałem i wydaje mi się, że trafiłem gówniarza tzw. "młodego gniewnego" - tak dedukuję że jest to ten typek bo miał na profilu jakieś heheszki pod jednym ze zdjęć nawiązujące do mojej lub innej sytuacji.
Jak się skończy to zobaczymy, na razie stawiałem 95% na umorzenie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy, ale jednak coś się dzieje, druga sprawa że zdziwiłem się, że chodzi o Głogów (notabne niedaleko mnie),
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odwrocuawiacz: staw się na rozprawę i poproś sąd aby zobligowal oskarżonego do naprawienia szkody jako jeden z warunków zawieszenia wykonania kary ( bo pewnie zawiasy dostanie rok na 3).
Rok przed końcem jak nie odda siana to walisz do sądu, że nie naprawił szkody.
Efekt? Gość na szybko oddaje siano albo idzie w pasiak
@Odwrocuawiacz waeto zglaszac. Kiedys moj kuzyn dostal na przystanku w ryj i gosc zabral mu stary telefon. Zadzwonil na policje, ci sprawnie podjechali i z nim zrobili patrol okolicy. Znalezli typa w 5 minut. Okazalo sie ze juz karany, wiec za kradziez z rozbojem dostal wyrok odsiadki xdddddd
@PrzegrywNaZawsze: potwierdzam, co prawda policja gnoja dojechała, dostał tam jakiś wyrok na szczęście nie w zawiasach co mnie ucieszyło, tylko prace społeczne, ale kasy i tak nie odzyskałem, bo mi się nie chciało chodzić po komornikach xD
@krajzega: @PrzegrywNaZawsze: a to ja dla odmiany się pofatyguję choćby dla samej satysfakcji, że wjebią go do rejestru i nie kupi sobie nawet tostera na raty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy opowiedzieć.
Zgłoszenie wysłałem pocztą, po jakimś czasie dostałem telefon z posterunku czy mogę podjechać złożyć zeznania - pojechałem.

Z kolei po ok 3 miesiącach podjechało do mnie bez zapowiedzi 2 policjantów