Wpis z mikrobloga

Murki, miałem mięso wieprzowe mielone, które miało jeszcze tydzień ważności. Wrzuciłem je do zamrażarki i siedzi tam ok 2 tygodni. Czy powinno być wszystko git, jeśli rozmrożę je przez 12h~ w lodówce? Słyszałem, że nie powinno się zamrażać mięsa w opakowaniu ze sklepu (w moim przypadku takie plastikowe Lidlowe).
Jak ewentualnie upewnić się, że będzie świeże? Będę robił jedzenie dla kilku osób, więc mi zależy żeby wszystko było ok.
#gotujzwykopem #gotowanie
  • 14
@muse:

Słyszałem, że nie powinno się zamrażać mięsa w opakowaniu ze sklepu

Gdzie to słyszałeś? Wrzuć do lodówki i niech się rozmraża.
Jeśli się boisz, to wrzuć mięso do miski, zakryj folią i niech tam się rozmraża (choć nie wiem po co i dlaczego).
o cześć

@muse: Cześć :)
Wyluzuj. Proces mrożenia jest właśnie po to, żeby zablokować możliwość rozmnażania się mało sympatycznych bakterii.
Ale co do

Nie zamrażaj mięsa w oryginalnym opakowaniu i nie trzymaj zbyt długo w zamrażalnika tłustych kawałków, ponieważ w wyniku jełczenia mogą stać się niezdatne do spożycia. Z przodu zamrażalki wkładaj te produkty, które zużyjesz w pierwszej kolejności.

to z całą pewnością pisała to osoba, która nie ma pojęcia o
@muse: ja osobiście bym w ogóle takiego mięsa już nie rozmrażał tylko zużył do czegoś do czego można wpakować zamrożone na patelnię - przechowywanie mielonego ogólnie jest dość dyskusyjne a przez te 12h nawet w lodówce na bank mocno straci na świeżości

Z oceny to pozostaje ci tylko wygląd i zapach ale jak gotujesz dla większej ilości ludzi to ja bym kupił świeże a to zużył w niedługim czasie na własne
@muse: Jeżeli przed mrożeniem mięso było ok to po rozmrożeniu też będzie. Mrożenie to nie jest jakaś magia, hibernuje bakterie, które powoduje psucie mięsa. Najważniejsze to poddać obróbce jak najszybciej po rozmrożeniu ( przynajmniej 65 stopni na min 10 minut). Ja po wyjęciu z zamrażarki bym rozmroził w kąpieli wodnej (włożyć szczelnie zapakowane mięso do miski z zimną wodą). Samo rozmrażanie w lodowce też nie powinno mieć wpływu na bezpieczeństwo z