Wpis z mikrobloga

Lewactwo to jednak stan umysłu. Czytam sobie Tłiterka na temat zakazu samochodów spalinowych między innymi pod wpisami Wiecha (który brandzluje się na ten temat) i właściwie odpowiedzi na zarzuty wyglądają tak, że zarzuty potwierdzają xDDD

Upraszczając, bo tysiące komentarzy i odpowiedzi.

- Transport podrożeje!
Odpowiedź: Tak, musimy zacząć żyć bardziej lokalnie, zmienić swoje nawyki na bardziej ekologiczne

- Nie mam transportu publicznego w okolicy!
Odpowiedź: Przeprowadź się do centrum miasta, czas na reurbanizację, mieszkanie z dala od innych jest nieekologiczne

- Brak ładowarek w miastach!
Odpowiedź: Większość ich nie będzie miała, ale na prąd jeżdżą tramwaje i coraz więcej autobusów. Tak uratujesz planetę.

- Odmówiono podłączenia właściwej infrastruktury energetycznej do mojego domu, a chciałem ładowarkę!
Odpowiedź: Dobrze ci tak, jesteś ignorantem mieszkając na kilkuset metrach kwadratowych. To przestrzeń, która generuje zbędny wydatek energetyczny.

- Elektryki są drogie!
Odpowiedź: Tak, ale przecież wielu ludzi już dzisiaj nie potrzebuje samochodu, a w razie potrzeby możesz wynająć.

- Długie podróże przerywane wielogodzinnymi ładowaniami, to nie ma sensu!
Odpowiedź: Zrezygnuj z długich podróży, nasze życie musi się mocno zmienić, poznaj swój region!

- Samoloty spalają więcej paliwa, a czepiają się aut!
Odpowiedź: Czas również na rezygnację z samolotów, UE już nad tym pracuje.

- To zamordyzm i ograniczenie wolności!
Odpowiedź: Operujesz XIX w. hasełkami i sloganami, twoje życie w sposób ekologiczny będzie szczęśliwsze.

- Infrastruktura energetyczna jest niewydolna!
Odpowiedź: Światowe i krajowe zużycie energii musi spaść, lepiej się na to przygotuj, dobrze już było.

=======

Jakby k^#%a czytał wysrywy z jakichś totalitarnych filmów sci-fi xDDD

Także szanowne lewaki: choćbyście mnie już do końca życia wyzywali od ruskich onuc, szurów, foliarzy, propandemików xDDD to mam to w dupie. Świat jakiego wy i 90% klasy politycznej w Polsce i w Europie (bo oporu praktycznie nie ma poza jedną partią) chcecie dla moich dzieci to absurd, paranoja, coś do czego dopuścić nie wolno. Świat bez własności, świat bez wolności, świat bez prywatności, świat uzależnienia się od wielkich korporacji i rządów. Świat w którym pojechanie z dziećmi na długą wycieczkę autem nad ciepłe morze to zbrodnia, a przelot nad oceanem to już okazja do śledzenia przez służby czy to naprawdę było konieczne. Świat w którym pstryknięciem palcem rząd może zabronić ci wyjścia z domu lub pracy, bo nie spełniłeś założeń które sobie wymyślili - niezależnie czy to szczepionka, posiadane auto czy styl życia. Świat w którym nawet się przed tym nie obronisz, bo broń de facto zakazana. Ja takiego świata nie chce, a osoby które postulują brnięcie w ten absurd uznaję za zwykłych szkodników, których należy zwalczać.

#motoryzacja #ekologia #samochody #4konserwy #bekazlewactwa #ekonomia
Pobierz
źródło: comment_1654809476XTU7g1duVrs8QVBUSynitJ.jpg
  • 51
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clefairy: w punkt. pamietam ten moment z tym zarowkami. beka z ludzi bo kupowali hurtem zarowki myslac ze zarobia na tym. ze ludzie beda kupowac stare bo sprawdzone. #!$%@?. swietny przyklad. teraz kupujesz zarowke za 100 zl i swieci 10 lat lub dluzej.

@elvlad: żarówka nie kosztuje 100 zł, a żywotność żarówki LED to 15-50k godzin, przy czym jest ona skracana przez każde załączenie i zgaszenie żarówki, a także każda
@Shatter: wiesz mam jakies tam energoszczedne zarowki i kupowalem je 10 lat temu bo wtedy sie wprowadzalem do mieszkania takze na tym opieram swoje zdanie. pozatym nic nie pisalem o ledach.
@wojtas_mks: tak, jestem pewien. Jak masz inne dane to poproszę, tylko najpierw zweryfikuj czy nie jest to jeden z fejków puszczanych przez koncerny, którym nie podobają się zmiany, gdzie dobierają sobie odpowiednio dane zestawiając np. cały cykl życia samochodu elektrycznego z samym spalaniem samochodu spalinowego
Po was panowie, to choćby i potop, nie? Nie ma co się przejmować przyszłymi pokoleniami, albo nawet własnymi dziećmi. Po co innym ma być lepiej, skoro nam teraz może być zajebiście i można żyć jak pączki w maśle. To że do 2035 klimat będzie tak #!$%@?, że czeka nas tylko wymarcie w perspektywie najbliższego tysiąca lat, to nikogo nie obchodzi. xD
Ja akurat nie jestem zdziwiony, że dzban myśli tylko o sobie
A wspominanie o tym, że w tutejszych komentarzach jest cała masa retoryki pro-rosyjskiej, to jakby splunąć w deszczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkeletonKing: O, znalazł się.

A katastrofę klimatyczną to już "moje" pokolenie miało mieć z powodu masowej wycinki lasów pod papierowe jednorazowe akcesoria, słomki, obrusy, ręczniczki. Brak lasów to brak tlenu i czystego powietrza, a skutkiem tego miały być kwaśne deszcze które jeśli się nie opamiętamy
Po was panowie, to choćby i potop, nie? Nie ma co się przejmować przyszłymi pokoleniami, albo nawet własnymi dziećmi. Po co innym ma być lepiej, skoro nam teraz może być zajebiście i można żyć jak pączki w maśle. To że do 2035 klimat będzie tak #!$%@?, że czeka nas tylko wymarcie w perspektywie najbliższego tysiąca lat, to nikogo nie obchodzi. xD


@SkeletonKing: Nie rozumiem problemu, przecież przejmujemy się przyszłymi pokoleniami.

To
@wojtas_mks

Świat w którym nawet sie nie obronisz bo bron zakazana.

Dzięki #!$%@? bogu zakazana, czuje sie w Polsce 10 razy bezpieczniej bez dostępu do broni, niż w USA z myślą, że każdy może sobie mieć gnata przy sobie.

świat w którym pojechanie z dziećmi na długą wycieczkę autem nad ciepłe morze to zbrodnia.

Ale taguj #urojeniaprawakoidalne