Wpis z mikrobloga

myśl że mogłem się urodzić jako hindus albo brazylijczyk zawsze poprawia mój humor


@scierwo: Nie mogłeś "się" urodzić jako ktoś inny. Przed twoimi narodzinami nie było cię i nie było opcji, aby zrodzić cię w innym miejscu. Jesteś jedynie efektem zrobienia cię w określonym momencie i przy udziale konkretnych, unikalnych czynników, zaś jakiekolwiek odstępstwo od nich skutkowałoby inną istotą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokk_: Co nie zmienia faktu, że lepiej być głupim, szczęśliwym Afrykaninem niż mądrym, żyjącym w wiecznym stresie i pogoni za kasą Europejczykiem.

@KCPR: LOL, ale wiesz, że świat stoi dla Ciebie otworem i możesz zweryfikować swoje #!$%@?.
@KCPR Ale w jaki sposób życie na zadupiu miałoby być prostsze? Tam nawet tak prozaiczne rzeczy jak zdobycie pożywienia wymagają tony pracy, trudu i doświadczenia. To nie jest tak, że se wkładasz nasionka do ziemi, a za parę miesięcy zbierasz tonę warzyw. Tylko się musisz napracować jak głupi żeby zaspokoić swoją najbardziej podstawową potrzebę, a to przecież dopiero początek, bo co z ubraniami, meblami, domem i lekarzem? No chyba, że masz na
@facebookzprzygody: uwierz mi, że jest aż tak źle, wszystko zależy od grubości portfela. Jak Cie nie stać, żeby płacić wyższe podatki, to chcąc nie chcąc mieszkasz w miejscu, gdzie kradzież, narkotyki a czasem i strzelaniny to chleb powszedni.
@HAL__9000: To jak te deterministyczny chaos tworzy unikaty. Czemu bierzę się to ze ślepego losu? Czy nie ślepego? Chyba sb szczelę baranka, żeby sam się przekonać lmao ze mnie.
@Nothingt0wn: Jakby mnie ktoś rozstrzelał to trudno, zdarza się. Bardziej chodzi o klimat, krajobrazy, mentalność ludzi. Jest wiele naprawdę fajnych i ładnych stanów, ale jeśli mógłbym wybrać to chyba Wisconsin, a konkretnie Milwaukee, albo jakaś mniejsza miejscowość w okolicach wielkich jezior. No to, że bogatym się dobrze żyje to akurat jest uniwersalna prawda dla każdego państwa xD
@scierwo: Tak naprawdę mogłeś się narodzić jako ktokolwiek we wszechświecie. Unikalnych cech nie ma. Nawet najmniejsze odstępstwo od normy dało by i tak ciebie. Czyż to nie jest wspaniałe i zgodne z faktami?
@HAL__9000: Czyli mógł się urodzić jako ktokolwiek we wszechświecie. Nie ma unikalnych, niepowtarzalnych cech. To wiele tłumaczy. Poczucie "ja" to iluzja. Nawet najmniejsze odstępstwa od biegu wydarzeń nic by nie zmieniło. To wiele tłumaczy.