Wpis z mikrobloga

Jakie uczucie powinno być w dobrze dopasowanym kasku podczas zakładania i już po włożeniu? Czy powinien on ściskać uszy tak, że aż trochę boli? Vo mam kask który dopasowałem niby wg rozmiarówki obowdu głowy i ogólnie spokoz tylko właśnie na uszy bardzo naciska i nie wiem czy nie za bardzo.

#motocykle
  • 12
Jakie uczucie powinno być w dobrze dopasowanym kasku podczas zakładania i już po włożeniu? Czy powinien on ściskać uszy tak, że aż trochę boli? Vo mam kask który dopasowałem niby wg rozmiarówki obowdu głowy i ogólnie spokoz tylko właśnie na uszy bardzo naciska i nie wiem czy nie za bardzo.


@Ignacy_Loyola: nie powinno nic boleć. Lekki chomik może byc
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignacy_Loyola: na początku przygody mierzyłem L i wydawało mi się, że jest OK, w sklepie zmierzyli mi obwód głowy i wyszło, że dla mnie jest M. Na początku trochę jakby ciasno, a teraz w ogóle nie czuję, że mam kask na głowie. Nic nie boli, nic nie ciśnie, zero dyskomfortu. Też z czasem kask się rozbija/układa to wiesz
@Ignacy_Loyola: To i ja się dołączę. Ma być lekko ciasno, jak założysz i ruszasz kaskiem to powinien cały czas przylegać do policzków. Jak szarpniesz energicznie głową to kask nie powinien się ruszyć. Natomiast ucisk nie może powodować bólu, szczególnie na czubku głowy.
Niektóre sklepy pozwalają na wypożyczenie kasków na testy.