Wpis z mikrobloga

  • 74
Najlepszy tekst ostatnio od kredytobiorców do tych, co nie chcą brać kredytów: "to mieszkaj że starymi w piwnicy".

Uuuuuu, mocne :) to ich takie samousprawiedliwienie, że na 100% dobrze zrobili i że nadal jednak trzeba brać.

Mieszkanie z rodzicami nie jest cool, ale... Druga możliwa opcja to za 2-3 lata zostać bez mieszkania, bez kasy i może nawet z długiem na lata.

Kredyt tak, ale nie na styk.

#kredythipoteczny #mieszkanie #nieruchomosci
  • 26
  • Odpowiedz
@vartan: kredytobiorcy mierzą innych swoją własną miarą, myślą że każdy kto nie ma kredytu mieszka u starych bo sami tak zrobili ¯\_(ツ)_/¯

Z moich ulubionych usprawiedliwień ich decyzji jest jeszcze możliwość wbicia gwoździa w ścianę xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@vartan: mam kredyt i nie żałuję, że wziąłem a nawet żałuję, że nie wziąłem wcześniej bo jednak lepiej się mieszka na swoim. A podwyżki #!$%@?ą, bo te złodzieje najpierw nadrukowali a teraz łatają dziurę pieniędzmi obywateli. I każdy kto się cieszy, że kredyciarz ma źle powinien mocno się jebnąć w czoło.
  • Odpowiedz
@vartan: polać temu panu. kredyty hipoteczne powinny być max 50 / 50. tylko i wyłącznie.
inaczej ludzie biedni będą jeszcze bardziej biedni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@vartan: kredyciarze: Ratunku oszukali, co on te stopy tak podnosi, czemu ja mam za to płacić
Też kredyciarze: hahaha mieszkaj z rodzicami biedaku, ja jestem Pan bo wziąłem mieszkanie w kredyt, kto nie wziął ten przegryw
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@spacja_enter ale ja się nie cieszę. Nie każdy ma źle. Mieszkanie ciężko kupić bez tego. Śmieję się jedynie z tych, co brali na styk rok temu :)
Koleżanka 1200 a dziś 2400 przy pensji 3000. To jest śmieszne.
Inna 1400 dziś, pensji 5000. Ona wołała wziąć mniejsze i mieć tę poduszkę.
  • Odpowiedz
@dupasmoka a wiesz ile górka kredytowa w 2021 dorzuciła dodatkowego hajsu a ile tarcze covidowe, 500+, 13/14 emerytury? Proponuje poszukać to mocno się zdziwisz że mała część z tego to kredyty :)
  • Odpowiedz
a wiesz ile górka kredytowa w 2021 dorzuciła dodatkowego hajsu a ile tarcze covidowe, 500+, 13/14 emerytury? Proponuje poszukać to mocno się zdziwisz że mała część z tego to kredyty :)


@Demoman: kredyt w 2021 to +188.1mld, a 500+ to ~41mld.
  • Odpowiedz
@dupasmoka kolego ale my tu piszemy o hipotekach a te w 2021 wynosiły prawie 89mld czyli o 28mld więcej niż w poprzednich latach. Pomoc covidowa do października 2021 to 312mld. Różnica między kredytem a 500+ tarczami i innymi dodrukami jest taka że kredyty zostaną spłacone wraz z wysokimi odetkami a tam mamy górę pieniędzy bez żadnego pokrycia.
  • Odpowiedz
No jest opcja mieszkania u starych albo wynajem za 2-3k w zależności od miasta.

Są jakieś inne opcje?


@Tomahawkkk: no wg wykopków są takie opcje:
- wyjedź za granicę, haruj i mieszkaj jak robak przez 5 lat, wróć i kup z wkładem własnym na poziomie 50%, albo haruj 10 lat i kup za gotówkę,
- pracuj zdalnie jako programista 15k i kup mieszkanie na obrzeżach Hrubieszowa, tam ceny
  • Odpowiedz