Wpis z mikrobloga

Trochę o rodzinie w #polskiedomy . Ostatnio gadałem z kolegą z pracy. Powiedział, że w weekend idzie spotkać się na mieście ze swoją siostrą. Myślałem, że mnie trolluje (no bo od kiedy bracia lubią się z siostrami?). Ja swoją siostrę widzę/słyszę raz na rok (w Wigilię) i tylko wymieniamy parę zdań na temat "co u mnie". Rodzice dzwonią do mnie co jakiś czas, ale tylko gdy mają jakiś interest - czyli robię za serwisanta zdalnego, bo "coś w komputerze albo Excelu nie działa, PDF się nie otwiera, itp." (#programista15k here). Myślałem dotychczas, że wszyscy tak mają poza postaciami w filmach, no ale chyba jednak nie, stąd ankieta. Drugim wydarzeniem, które mnie zastanowiło, to kiedy dawny znajomy z uczelni totalnie mnie olał w momencie jak (oczywiście zapowiedziany) przyjechałem do jego miasta, bo cytuję: "dziś idę na obiadek do teściów" ( _) To w rodzinach chodzi się co tydzień na obiady? () Co do ankiety, ważne: prośba o pomoc, nawet zaowalowana fałszywym "co słychać?", nie liczy się jako rozmowa! #ankieta #kiciochpyta #rodzina #samodzielnosc #rodzice

Jak często rozmawiasz z rodziną (rodzeństwem, rodzicami, itp.)

  • Raz na tydzień lub częściej 80.7% (71)
  • Raz na miesiąc 13.6% (12)
  • Raz na kwartał lub półrocze 3.4% (3)
  • Raz na rok 1.1% (1)
  • Radziej (nie jeżdzę na żadne święta) 1.1% (1)

Oddanych głosów: 88

  • 2