Wpis z mikrobloga

Hej koledzy i koleżanki z #bieganie, trochę też #dieta - jak planujecie posiłki przed bieganiem? Na ile przed jecie? Co jecie? Na co zwracacie uwagę w tym posiłku, aby spokojnie móc osiągnąć założone na jednostkę treningową celę? Pytanie zwłaszcza w kontekście kolek, ciężkości na żołądku, odbijania i innych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą się zdarzyć podczas godzinnego biegu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będę wdzięczny za Wasze uwagi, sugestie i podzielenie się swoimi przyzwyczajeniami żywieniowymi przed aktywnością fizyczną.
  • 9
  • Odpowiedz
@michurz99: Na pusty żołądek rano, ewentualnie kanapka z dżemem/banan/pasek czekolady przed długim wybieganiem lub interwałami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak już biegam po południu no to lekki posiłek 2-3h przed, a jak jakiś burger wleci to i 4-5h potrafi siedzieć na żołądku xD
Ale to wszystko zależy od człowieka i musi sobie sam przetestować co mu pasuje
  • Odpowiedz
@michurz99: takie 2-3h przed treningiem i byle co. Jedynie przed zawodami planuje posilki, przed zwyklymi treningami nie ma sensu sie spinać.
Oczywiście slabym pomyslem bedzie jedzenie kebaba xxl + 4 piwa, ale czy zjesz picce, czy schabowy z ziemniakami czy nalesniki to nie robi jakies kolosalnej roznicy.
  • Odpowiedz
@michurz99: dwie bułki/owsianka/omlet na słodko, to mogę zjeść około 20-30 min przed wyjściem i jest okej ale po większym posiłku albo przed mocniejszym bieganiem wolę poczekać te 2-3h albo rano wyjść bez jedzenia
no i po większym jedzeniu lepiej jest odwiedzić toaletę przed wyjściem
  • Odpowiedz
@michurz99: przed długim bieganiem warto jednak podjeść. Da się wytrenować bieganie po posiłku i jest to bardzo przydatne na ultra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie godzinę przed treningiem wjeżdża porcja 2 miarki Huela hot and savoury, a chwilę przed jeszcze banan. Nigdy nic nie wyleciało po drodze.
  • Odpowiedz
@michurz99: jak biegnę do pracy to jem normalne śniadanie takie jak zawsze (płatki z jogurtem czy inne w miarę lekkie coś) i potem sobie biegnę, odstęp nie więcej niż 15 minut, najwyżej wolniej tuptam. Jak idę na dłuższe bieganie, wcinam śniadanie i czekam z 1-2h w zależności od tego, jak się tam ułoży. Przed cięższymi treningami ze 3h odstępu, ale przed wyjściem coś lekkiego zjadam z węglowodanami. Poza tym, jestem
  • Odpowiedz