Wpis z mikrobloga

@Krupier: hahahahahah. czyli 2 znaki przed skrzyżowaniem i jeden już w obrębie...

Nie wiem, ale komuś bardzo zależało na podkreśleniu znaczenia tego znaku, powtarzając go x3

Wydaje mi się (bo słabo widać tabliczke), że jazda w te łąki to jest jazda na wprost. A jazda w traugutta to skręt w lewo. A jako, że znaki są też przed skrzyżowaniem, to skłaniałbym się, że w Traugutta nie można skręcić w lewo w
A tutaj gdzie jest ustawiony znak? W obrębie skrzyżowania?


@Krupier: No jakby na granicy xD. Czasem nie warto oszczędzać na dodatkowym słupku.

bo:

Znak A-7 należy umieszczać możliwie blisko skrzyżowania i nie dalej niż:

– 50 m – na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h,

– 25 m – na pozostałych drogach.


Więc pytanie co jest wcześniej, bo jeśli nic, to błąd organizatora.
@reksiuzgdyni: no pierwszy jest raczej oczywisty bo tak jak @sidhellfire pisze dotyczy tej wylotki jednokierunkowej.

Ale pozostałe dwa to ja nie wiem co autor miał na myśli. Jeden ustawiony przed skrzyżowaniem czyli niby dotyczy całego skrzyżowania więc nie można skręcać i w Traugutta i w Łąki, ale to po co w takim razie jeszcze kolejny już w obrębie skrzyżowania mówiący, że nie można skręcić tylko w najbliższą jezdnię czyli pod prąd
niby dotyczy całego skrzyżowania więc nie można skręcać i w Traugutta i w Łąki


@Krupier: to jest zasadnicze pytanie. Czy jadąc z Kościuszki na Niskie Łąki to jest skręt w lewo na skrzyżowaniu czy jazda na wprost na skrzyżowaniu.
@jestemtunew: no tak, tylko, że z tabliczki T-6 wynika, że od strony Kościuszki nie ma jazdy na wprost - bo można jechać w lewo (w Traugutta lub Łąki) lub w prawo (Krakowska lub w ten wjazd pod Biedronkę). Więc powinien być nakaz skrętu w prawo. I znów pojawiłaby się analogiczna wątpliwość - czy dotyczy wjazdu pod biedronkę czy również jady w Krakowską
Po rysunku bym jeszcze powiedział że jedź śmiało, ale po zdjęciu z map to ja nie wiem czy bym się tam #!$%@?ł tak xD

@Cthulu23:
Ale przeciez rysunek też pokazuje, że nie można skręcac w lewo, co potwierdza to, że chodził własnie o to, by nie utrudniac ruchu na głównej.
I jeszcze bawią mnie te pytania (nie do ciebie teraz) "co tutaj jest skrętem w lewo". #!$%@? wiejskie filozofy, jak nie
urwa wiejskie filozofy, jak nie wiecie czym jest lewo


@text: haha co za typ. Przecież, żeby stosować się do znaku "zakaz skrętu w lewo" musisz wiedzieć czym jest ten skręt w lewo na tym skrzyżowaniu. Znak T-6 pokazuje, że zarówno jazda w Traugutta, jak i w na ulicę "Na niskich łąkaach" jest skrętem w lewo. I co ty na to, wiejski filozofie?
@jestemtunew:
Nie wiem jak interpretuje to policja, bo nie tak durne rzeczy widziałem, ale wg mnie sprawa jest prosta jak drut. Nie można skręcić w obie lewe odnogi, co potwierdza wykładnia zakazu skrętu, który wyznacza sie głównie dletego, by jakaś gówno droga nie utrudniała głównego ciągu.
A jeżeli wg policji można, to niech zdejmą ten zakaz.

haha co za typ. Przecież, żeby stosować się do znaku "zakaz skrętu w lewo" musisz