Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@vertical zastępca naczelnika wydzialu ruchu drogowego we Wrocławiu. Moze byc?

@jestemtunew:

Aua. To tak jak kolega pisze - policja to średni autorytet jeśli chodzi o PoRD. Nie zawsze oczywiście, ale nader często niestety.
  • Odpowiedz
zastępca naczelnika wydzialu ruchu drogowego we Wrocławiu. Moze byc?


@jestemtunew: nie za bardzo, bo milicjant to jednak milicjant, dowcipy o ich głupocie nie wzięły się z powietrza.

Czy raczej - to będzie dobra odpowiedź na pytanie "czy ten konkretny policjant wystawi mi mandat", ale już nie na pytanie "czy skręt będzie zgodny z przepisami".

Na moje skręt będzie zgodny z oznakowaniem, niezgodny ze zdrowym rozsądkiem, bo pewnie ci z naprzeciwka mają
  • Odpowiedz
Czy raczej - to będzie dobra odpowiedź na pytanie "czy ten konkretny policjant wystawi mi mandat"


@tomtom666: O to to, a raczej "czy ten konkretny będzie usiłował wystawić mandat" :) A mówią że wystarczy tylko przestrzegać przepisów żeby nie płacić mandatów.

troche nie bardzo rozumiem analogie. Dla mnie w Twoim przypadku sprawa jest jasna. Dla mnie to sa dwa skrzyzowania z dwoma sygnalizatorami


@jestemtunew: Dobra, może i masz rację. Ale
  • Odpowiedz
ale jak interpretować "najbliższą"? W przypadku skrzyżowania o ruchu okrężnym kolejne zjazdy są numerowane przeciwnie do wskazówek zegara. W takiej sytuacji Na Niskich Łąkach jest bliżej niż Traugutta. Z innej strony obie ulice krzyżują się na tym samym skrzyżowaniu, więc są technicznie tak samo blisko. Uwzględnienie bliskości fizycznej jezdni do której się odwołujesz jest najmniej prawdopodobnym wariantem.


@sidhellfire: Ja #!$%@?ę, wy na serio tak filozofujecie za kierownicą? Przecież wyraźnie najbliższy skręt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier No ale Traugutta wg Ciebie ma dwie jezdnie a zakaz jest tylko w najbliższą czyli w pierwszą a w drugą nie ma zakazu? Bo tak by wychodziło.

@vertical:

No wg mnie tam są dwie jezdnie dlatego można tam skręcić w lewo.

Zresztą, nawet gdyby to traktować jako jedną jezdnię to odpowiadając na pytanie opa w lewo na jego rysunku tym bardziej wówczas można skręcać.
  • Odpowiedz
a) nie można w ogóle w lewo ?

b) nie można tylko w to pierwsze lewo ?


@lyczko: c) Nie stawia się spacji PRZED: kropką, wielokropkiem, dwukropkiem, wykrzyknikiem, przecinkiem, znakiem zapytania, nawiasem zamykającym, cudzysłowem zamykającym.
  • Odpowiedz