Wpis z mikrobloga

Jaka kawa mieści się w tym cudzie? Arabica czy Robusta? A może mieszanka?
Bo na opakowaniu nie jest napisane, a w Internecie też nic nie znalazłem.

Generalnie szukam ogólnodostępnej kawy, co jak #!$%@?, to z kapci wylecę, a jak przypomnę sobie tak z 4 lata wstecz jak piłem ją u rodziców, to zadowalał mnie efekt pobudzenia.

Aktualnie piję Dallmayra Prodomo ale to 100% arabica, więc mało kofeiny w porównaniu do robusty.

#kawa #kawatime #pytanie #kiciochpyta
Pobierz GwachQar - Jaka kawa mieści się w tym cudzie? Arabica czy Robusta? A może mieszanka?
...
źródło: comment_16545231846kJrBoDaBm8zYMyoDNGz0j.jpg
  • 13
@Wuja66 Wiem ze smakuje jak gówno za to pobudza jeszcze lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie walory smakowe mam gdzieś. Normalna kawa już niezbyt na mnie działa. No no chyba że zrobię z 3 czubatych łyżeczek ((oo))
@GwachQar: Zapewne Arabica. Robustę trudno dostać, bo wszędzie Arabica, bo sobie ludzie ubzdurali, że lepsza. Tania Arabica to szrot nie nadający się do picia. Z kolei tania robusta, a droga robusta to jedno i to samo, więc bierz tanią liofilizowaną i będzie git.

Ta co na obrazku w Kauflandzie, ale robusta liofilizowana (złote kamyki takie). Złotówkę droższa, ale smakuje wypas i kofeiny ma dużo, bo robusta.
Pobierz Nemayu - @GwachQar: Zapewne Arabica. Robustę trudno dostać, bo wszędzie Arabica, bo s...
źródło: comment_1654524065dM3YqGzaLSQJ9Anu70TyfJ.jpg
@GwachQar: Akurat to jest jedna z lepszych kaw jaką piłem. Robusta smakuje kawą bez posmaków - czysty smak kawy - mi taka najbardziej smakuje. Nie jest też spalona, więc popiołem nie smakuje. Normalna legitna kawa.

Sądzę, że nic nie traci. Robią zwyczajną kawę, a później mrożą i suszą zimnym powietrzem. Dlatego ta, a nie aglomerowana gąbka suszona na gorąco.
@GwachQar: Mnie kawa nie pobudza, więc ci nie powiem, bo niezależnie od kawy - zero pobudzenia. Jedynie łatwiej mi nie zasnąć, ale to niezależnie od kawy.

Możesz spróbować też taurynę. Jeśli dobrze pamiętam to po wypiciu 1g rano mam problem zasnąć w nocy. Przy taurynie z kolei już jakieś pobudzenie i żwawość odczuwam.