Wpis z mikrobloga

@LogicznaKalkulacja: sam w sobie rejestr ciąż może i nie jest taki zły do monentu aż się zastanowisz w jaki sposób to może zostać wykorzystane. Za wyleczenie z choroby nie ma kar ale aborcja jest nielegalna, a to znaczy że wszystkie przypadki przedwczesnego zakończenia ciąży będą podejrzane. Więc istnieje ryzyko że nawet w przypadku poronienia ktoś się może tym zainteresować czy aby napewno to było tylko poronienie, co może powodować dodatkowe nieprzyjemności
@LogicznaKalkulacja: Ten rejestr jest bezsensu, ani niczego dobrego wnosi, ani złego, bo nawet w przypadku, gdy masz zarejestrowaną ciążę i ją usuniesz za granicą to i tak nie ponosisz żadnych konsekwencji za to w Cebulandii XD
Btw. Ratownik nie będzie sprawdzał w rejestrze czy twoja żona jest w ciąży, nie ma na to czasu, nagły wypadek to potrzebna szybka interwencja + życie i zdrowie twojej żony jest ważniejsze od ciąży
@Rabarbarowe_sny

Btw. Ratownik nie będzie sprawdzał w rejestrze czy twoja żona jest w ciąży, nie ma na to czasu, nagły wypadek to potrzebna szybka interwencja + życie i zdrowie twojej żony jest ważniejsze od ciąży

Co za bzdura. Przecież obecnie ratownicy przeprowadzają wywiad, jeśli jest to możliwe, pytają się o choroby i leki.
@Rabarbarowe_sny Ale wiesz że nie tylko z pacjentem rozmawiają? Często to ktoś inny wzywa pogotowie.
W przypadku gdyby był rejestr pacjentów (który powinien zawierać informacje od wszystkich lekarzy i o wszystkich przepisanych lekach), to ratownicy mieliby łatwo dostępne źródło informacji o pacjencie (jeśli znali by jego dane).
@Fidel1: wiem, że nie rozmawiają tylko z pacjentem xD dlatego dopisałem, że zakładamy,że męża nie ma przy tym wypadku i np dzieje się to w miejscu publicznym, albo jest to wypadek samochodowy.
A jest rejestr taki rejestr pacjentów do którego ratownicy mają dostęp?
Bo tu mowa o rejestrze ciąży tylko
@Rabarbarowe_sny

dlatego dopisałem, że zakładamy,że męża nie ma przy tym wypadku i np dzieje się to w miejscu publicznym, albo jest to wypadek samochodowy.

I nie jest w żaden sposób powiedziane że nie będzie tam innej osoby, która zna kobietę.
A nawet jak nikogo by nie było, to właśnie taki rejestr byłby jeszcze bardziej przydatny.

A jest rejestr taki rejestr pacjentów do którego ratownicy mają dostęp?

Nie ma i to jest problem,
@Rabarbarowe_sny Mogą ale nie muszą, tak samo jak można nosić informację z grupą krwi (dobrze że kiedyś była w dowodach), można nosić wiele papierów.

Rejestr ciąż to gówniany pomysł

Ale co tam dokładnie ma być.
nawet w przypadku, gdy masz zarejestrowaną ciążę i ją usuniesz za granicą to i tak nie ponosisz żadnych konsekwencji za to w Cebulandii XD


@Rabarbarowe_sny: jeszcze nie - ale jestem pewien, że będą chcieli coś wykombinować w tym kierunku
@Leniek

Co jest złego w gwieździe Dawida na ramieniu? Jak jakiś żyd wejdzie do restauracji to będą wiedzieć że nie mogą mu podać pewnych potraw.

Czad, co za debilne porównanie.
@Leniek Jest różnica między środkami których nie można podać że względu na stan zdrowia, a jedzeniem ze względu na religię. I to lekarz (albo ratownik) decyduje co podać w przypadku lekarstw, w przeciwieństwie do jedzenia gdzie decyduje kupujący.