Wpis z mikrobloga

@Qui-Tacet: Jak ci wyszło że 2K GBP to 8K PLN? ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jak zapewne zapomniałeś UK nie jest w UE więc jeszcze dojdą dodatkowe opłaty. Tytanowe ramy nie są tanie. Triban miał limitowaną wersję z tytanową ramą za 2500€ - więc haczyka nie ma.
Rzeczywiście podatek dojdzie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Qui-Tacet: lecisz do UK za 50zł z bagażem podręcznym, a stamtąd wracasz na kołach. Podatku nie ma, a jest przygoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tytanu to chyba będzie moja kolejna rama, jak będę chciał zrezygnować z aluminium. Karbonowe chwyty marketingowe na mnie nie działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Karbonowe chwyty marketingowe na mnie nie działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Za to tytanowe działają, jaki jest sens takiej ramy poza modą?
Ani to tańsze, ani ładniejsze, ani lżejsze od dobrego alu, komfortu stali też nie ma, praktycznie tak samo jak alu. Wytrzymałość? Realnie ramę alu trudno zniszczyć a nawet jeśli to jej wymiana będzie tańsza.

@Qui-Tacet: Pamiętaj tylko, że klamki/hamulce masz odwrotnie. Ofc można
@Ogau: No nie wiem, carbon można dowolnie formować a do tego jest lekki, poza tym niektóre uszkodzenia można stosunkowo łatwo naprawić. Dodatkowo ułożeniem włókien można dopasowywać sztywność danego elementu. No i w dzisiejszych czasach jest już w miarę tani.
@G0lomp: 1. co mnie, jako klienta obchodzi łatwość formowania?
2. Rower z tytanu już i tak spokojnie może dojść do limitu uci
3. Naprawisz co najwyżej takie uszkodzenia, jakie przy tytanie nie wystąpią

No i pęknięcia zmęczeniowe kompozytów to bardzo ciekawy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. co mnie, jako klienta obchodzi łatwość formowania?


@Ogau: Mnie interesuje, podobaja mi sie ksztalty ram, ktorych z tytanu nie zrobisz. Szerokie, albo spłaszczone dolne rury, aero sztyce czy kierownice

2. Rower z tytanu już i tak spokojnie może dojść do limitu uci


@Ogau: Sa jakies produkowane masowo w okolicach limitu?

Co do 3 to fakt, po czesci racja.

Ile razy polamales, albo cos carbonowego Ci peklo? Mam kilka rowerow,
@G0lomp: ani razu nie połamałem, bo unikam kompozytowych ram. Już widelec kompozytowy to dla mnie za dużo, ale na rynku nie było wyboru ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jezeli planujesz jezdzic na rowerze 20 czy 30 lat to moze i ma to jakis sens


@G0lomp: dokładnie tak planuję. Nie lubię wszechobecnego konsumpcjonizmu.

Moze sprzet majacy kilkanascie lat faktycznie jest narazony


@G0lomp: no akurat prowadziłem badania starzeniowe